Kredi kartları internet alışverişine kapatılacak mı?

1 dk okuma süresi


0
7 paylaşım

Türkiye, son 2 gündür sosyal medyada kredi kartlarının online alışverişe kapatılacağı haberleri ile ilgili paylaşımlara yoğunlaşmış durumda. Birçok asılsız haberlerin paylaşılması üzerine bir açıklama yapan BDDK, böyle bir durumun kesinlikle olmadığını belirterek kullanıma açık olan tüm kartların internet alışverişine açık bir durumda olduğunu belirtmiştir.

Son zamanlarda kredi kartı dolandırıcılığı ile ilgili gelen şikayetler, BDDK tarafından özellikle incelenmekte olduğu belirtilmiştir. Ülkemizde birçok kart kullanıcısının çeşitli yollar ile dolandırıcıların hedef tahtası haline gelmesi, birçok mağduriyetlerin baş göstermesine neden olmaktadır. Özellikle belirli bir yaş grubun üstünde yer alan kişiler, yılda bir kullandıkları kartların istemleri dışında kullanıldığına dair paylaşımlar giderek artmaya başlamıştır.

Sosyal medya gündemine ise Kredi Kartlarının 17 Ağustos tarihi itibari ile internet alışverişine kapatılacağını belirtilmiş olup alışverişlerde kartlarını kullanmak isteyen kişilerin bankaları ile görüşerek konulan bloke işlemini kaldırabileceklerine değinilmiştir. Bu uygulama aslında olması gereken bir durum olarak görülmüş ve birçok olumlu tepkinin de gösterilmesine neden olmuştur. Bankalar, kullanıcılarına sormadan internet alışverişlerine açık olarak yolladıkları kartlar, dikkatli kullanılmaması durumunda büyük sorunların oluşmasına neden olunmaktadır.

Konu hakkında gelen taleplerin incelendiğini dile getiren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Türkiye Bankalar Birliği ile ortak görüşmelerin sürdürüldüğü bilgisini paylaşmıştır. Online alışveriş sırasında hiçbir bankanın kullanıcı bilgilerini isteyemeyeceği dile getirilirken yakınlarınız dahi olsa kişiler şifrelerinizi kimse ile paylaşılmaması konusunda uyarılar geçmişten beri yapılmaktadır. Yakın bir zamanda kartların kullanımı ile yeni bir düzenleme işleminin gerçekleşeceği haberini de sizlerle paylaşmak istiyoruz.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!