Küçük Sermayeyle Yapılabilecek 2 Kazançlı İş

3 min


2
7 paylaşım, 2 puan

Eğer ticarete meraklı birisiyseniz ve bu konuda başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, becerilerinizi mutlaka küçük de olsa bir dükkan açarak sergilemelisiniz. Bu sayede hem gelir elde ederken hem de sevdiğiniz işle uğraşmış olacaksınız. Günümüzde de ticaret ile uğraşan girişimcilerin sayıları epey fazla. Özellikle devletin çeşitli alanlarda teşvikleri ile birlikte özgüven sahibi olan girişimci ruhlu gençler, destek paralarını da sermayelerine ekleyerek oldukça güzel bir iş yeri sahibi olabiliyor. Eğer siz “Ben destek mestek anlamam kardeşim, elimde küçük bir sermaye var. Bununla iş yapmak istiyorum” derseniz o konuda da sizler için çeşitli araştırmaları yaptım. Hangi bütçeyle ne tür işler yapılabilir, yapacağınız işin aylık kazanç ortalaması nedir, bu işin aylık gideri ne kadar olacaktır… Siz sadece ilginizi çekebilecek bu çılgın iş fikirlerini değerlendirin.

 

Çiğ Köfte Bayisi

Çiğ köfte bayiliği

Son zamanların en popüler meslek gruplarından birisi de çiğ köftecilik oldu. Özellikle ünlü çiğ köfte markalarının bayilik şartlarını ve fiyatlarını kolaylaştırmasıyla birlikte bu işe olan eğilimin de oldukça arttığını gördük. Kahvaltı hariç günün her türlü öğününde tüketebilmesi nedeniyle, çiğ köftenin diğer gıdalara göre satışı da haliyle biraz daha fazla oluyor. Buna rağmen ticaret sektöründe yeterince başarılı değilseniz ve elinizdeki ürünü iyi bir teknik ile pazarlayamıyorsanız ne yazık ki bu işten istediğiniz gibi kazanç elde edemeyebilirsiniz. Çünkü bayinizi açtığınız yerde, sizin rakibiniz olan pek çok çiğ köfte bayisi olacak. Bu bayilerden bir adım daha önde olabilmek için reklam çalışmalarınızı ve kampanyalarınızı sıkı tutmalısınız. Çiğ köfte bayisi açabilmek için genelde ünlü markalar 20.000 TL’ye kadar bayilik ücreti talep ediyorlar. Bu ücretin içerisinde dükkanınızda kullanacağınız sandalyeler ve masaların, belirli miktarda çiğ köftenin ve lavaş gibi aksesuarların, dükkanınızın tabelasının ücreti de olduğu için 20.000 TL’nin tamamını marka alabilmek için ödemiyorsunuz. Özellikle bu sektörde giderlerin daha az olması ve çiğ köftenin kolay hazırlanmasından dolayı bu sektörde çalışmak isteyenlerin sayısı epey bir fazla. Zaten çiğ köfteleri kendiniz hazırlamıyorsunuz. Bayilik aldığınız firma, siz talep ettiğiniz zaman isteğiniz kadar çiğ köfteyi size gönderiyor. Sizin yapmanız gereken de çiğ köfteyi müşterinin istediği şekilde servis etmek.

 

Midye Standı

İyi gelir kaynağı. Midyecilik

Düşük bütçe dedik, harcama fazla yok dedik ama bu kadar kazançlı bir sektörün olduğunu da size söylemeden edemedik. Özellikle tatil bölgelerinden birisinde yaşıyorsanız veya bu tür bölgelerde satış yapabilme imkanınız varsa maliyeti yaklaşık 5.000 TL’yi aşmayan midyecilik sektörüne adım atabilirsiniz. Turistik bölgelerde tanesi 0.75 TL ile 1 TL arası satılan midyelerin size geliş maliyeti ise 10 kuruşun üzerinde olmuyor. İşte bu yüzden de satışlarınızdan yaklaşık %80-90 arası bir kazanç elde ediyorsunuz. Eğer daha fazla kazanmak istiyorsanız mutlaka midye arabası alın ve satışlarınızı bu şekilde sürdürmeyi deneyin. Çünkü sahillerde müşteriler midye aramaz ama midye severler midye görünce de duramaz. Siz de bu zaafı ticarete dönüştürerek gelir elde etmenin tadına bakabilirsiniz.

Bu işte yapacağınız en büyük harcama maliyeye ödeyeceğiniz satış yapabilme belgesi olacak. Sonuçta aklı esen herkes, kafasına göre dışarıya çıkıp satış yapamıyor. Bu işin vergisi de olacak. İşte bu yüzden maliyeden izin almanız şart. Yoksa hiç beklemediğiniz anda zabıtalar yakanızdan yapışır bizden söylemesi. Midye müptelaları, genelde 1-2 tane değil, 10 TL-20 TL fiyat aralığında midye aldıkları için satışlarınız da daha kazançlı olacak. Belki inanmayacaksınız ama bu sektörde günlük 500-600 TL civarlarında kazanma imkanınız var. Satış yapacağınız midyeleri, sabahın ilk saatlerinde limana gelen midyeci kayıklarından temin edebilirsiniz.


Sosyal medyada paylaş!

2
7 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
mehmetoyamak

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!