Diktatörleri Bile Kandırabilen Dünyaca Ünlü Türk Dolandırıcılar


 1. 1 Sülün Osman


  İstanbul'a yeni gelenleri avlayarak Galata Kulesi, At meydanı gibi popüler yerleri satmaya çalışan Sülün Osman, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en takdir edilen dolandırıcısı olarak görülmekte.
 2. 2 Ayşe Benli


  Las Vegas, tarihinin en büyük kazığını Ayşe Benli ve çetesi tarafından yemiştir. Dönemin en büyük vurgunları arasında gösterilen dolandırma girişiminde 2 milyon dolar ortadan kaybedilmiştir.
 3. 3 Selçuk Parsadan


  Siyasi isimlerin adını kullanarak devletten 5.5 milyar alarak Türkiye'nin en büyük dolandırma girişimlerinden birisine imza atan Selçuk Parsadan kısa sürede yakalanarak Afyon ceza evine yerleştirilen isimler arasında gösterilmektedir.
 4. 4 Eyüplü Halit


  Türklerin dolandırıcılık alanındaki girişimlerini dünyaya ilk yansıtan kişi olarak gösterilen Eyüplü Halit, Diktatör Mussolini'yi dahi dolandırmıştır.
 5. 5 Banker Kastelli


  Bankerliğin ilk popüler olduğu zamanlarda "faiz" adı altında sihirli cümleler ile milleti kandıran Banker Kastelli, Türk hükumetini satın alabilecek güce ulaşmıştı. Bankerliğin kaldırılması ile iflas eden Banker Kastelli, yurt dışına kaçarak ortadan kaybolmuştur.
 6. 6 Güney Zobu (Raki)


  Yasa dışı işler yapan kişileri tespit ederek bir bir avlayan Güney Zobu, bu faaliyeti ile şikayet almıyordu. Dolar taşımanın yasak olduğu dönemlerde turist kılığına girerek döviz dolandırıcılığı yapan isim bir süre sonra yakayı ele vermiştir.
 7. 7 Mehmet Türk


  Son zamanların dolandırıcıları arasında gösterilen Mehmet Türk, 66 öğrencisini dolandırarak kayıplara karışmıştır. Öğrenciler arasında yetim ve öksüzlerin de yer alması birçok kişinin etkilenmesine neden olmuştur.
 8. 8 Jet Fadıl


  Türkiye'de ki devremülk sektörünü başlatan ve imar alanında birçok kişiyi dolandırarak uzun yıllar hapis cezası yatan Fadıl Akgündüz, uzak durulması gereken kişiler arasında yer almakta.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Helal olsun Helal olsun
0
Helal olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kargamel.com'a Hoşgeldiniz.

Hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olun.
Kayıt Ol

Şifre sıfırla

Şifrenizi buradan sıfırlayabilirsiniz.

Geri Dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Kargamel'e Katılın!

Geri Dön
Giriş Yap
Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Düz Yazı
Görseller ile süslenmiş makaleler
Liste
Klasik Düz Listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste
Caps
Caps yarat