Dünyanın En Tehlikeli 10 Adası


 1. 1 İzu Adaları, Japonya


  Japonya açıklarında bulunan İzu Adaları, 7 parçadan oluşan bir volkanik dağ dizesidir. Bölge içerisine gerçekleştirilecek geziler için yanınızda maske bulundurmayı ihmal etmeyin.
 2. 2 Saba, Hollanda


  Hollanda sınırları içerisinde bulunan Saba adası, yerleşime kapalı alanlar arasında yer almakta. Ada içerisinde bir adet sönmüş yanardağ bulunmaktadır.
 3. 3 Gruinard Adası, İskoçya


  İnsanoğlunun belkide katlettiği en büyük alanlar arasında gösterilen Gruinard Adası, 2. Dünya savaşı sırasında birçok nükleer silahın denenme alanı olarak kullanılması nedeni ile halen zehir saçmakta.
 4. 4 Ramree Adası, Burma


  Bu ada insanların sahip olamadığı nadir alanlar arasında yer almakta. Adanın içerisinde irili ufaklı binlerce timsah bulunmakta. Dünyanın en çok timsah saldırıları yine bu ada içerisinde gerçekleştiği belirtilmiştir.
 5. 5 İlha da Queimada, Brezilya


  Bir ada düşünün; yönetim ve idare mekanizması tamamen yılanların elinde. İlha da Queimada, tamamen yılanlardan ve vahşi hayvanlardan oluşan bir ada olarak karşımıza çıkmakta.
 6. 6 Kuzey Sentinel Adası, Andaman Adaları


  İnsanlardan tiksinen toplumlarda bulunmaktadır. Kuzey Sentinel Adası, kendi ırklarından başka hiçbir topluluğu ya da kişileri adaya kesinlikle yaklaştırmıyor. Denemeyin, denettirmeyin!
 7. 7 Farallon Adaları, Amerika Birleşik Devletleri


  İkinci dünya savaşı sırasında kullanılan 50,000'den fazla radyoaktif maddenin atıldığı bölge, halen tehlike sinyalleri çalmaya devam ediyor.
 8. 8 Komorlar


  Komorlar, tamamen hastalıkların kol gezdiği bir ülke olarak bilinmekte. Ülke içerisinde yaşayan insanlar içme sularını dahi 3 4 kez kaynatarak içmekte.
 9. 9 Bikini Mercan Kayalıkları, Marshall Adaları


  Yine İkinci Dünya savaşı sırasında nükleer silahları test etmek için kullanılan Bikini Mercan Kayalıkları, 1987 yılına kadar radyoaktif dalgaların etkisine maruz kalmıştı. Ülke şuan güvenilir olarak gösterilse de bölge insanları halen etkilerin devam ettiğini belirmekte.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Oylama
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!