Literatürlere Geçmiş Gizemli Olaylar

3 dk okuma süresi


0
7 paylaşım

Dünyanın her bölgesinde yaşanan ve insanları hayretler içerisine düşüren gizemli olaylar arasında bir kaçından söz edeceğiz. Gün geçtikçe gizemli olaylar hızla artmakta ve gizem seven kişileri de bu durum oldukça heyecanlandırmaktır. Gizemli olaylar konusunda listemize bir göz atalım.

Kristal Kuru Kafa Gizemini Hala Koruyor!

Kristal kuru kafa olarak kayıtlara geçen tek bir blok üzerine yapılmış olması insanların ilgisini çekmeye yetmiştir. Şuan kullanılan teknoloji de bile kuru kafanın yapılışının zor olduğu söyleniyor. Yaklaşık bin yıllık Mayalılar dönemine ait olduğu bilinmektedir.

Gizemli Antikythera Mekanizması

Milattan önce 1. Yy. ait olduğu bilinen Antikythera mekanizması 1900 yıllarda Girit adasında bulunmuştur. Oldukça eski bir zaman dilimine ait olmasına rağmen mekanizmanın amacı oldukça gizemli hale getirmiştir. Her zaman eski zamanlarda oluşan kanıyı bozacak cinsten olan Antikythera mekanizması için birçok teori ortaya atıldı. Teoriler arasında yapılan kanılara göre bu mekanizmanın astronomik bir takvime benzetse de kimi uzmanlar bir makinenin veya başka bir mekanizmanın parçası olacağını iddia etmiştir.  Bu arada bu gizemli mekanizma bronzdur.

Roswell Ufo Olayı

Dünyanın birçok yerinde ufo olayı adı altında birçok olay baş göstermiştir. Youtube aramalarda bile oldukça fazla video bulmak mümkündür. Çoğu videoları yorumlarda görebileceğiniz gibi çoğu video montaj hileleriyle yapılmıştır. Ülkemizde de birçok ufo olayı haberlere kadar çıkmıştır.

Kayıtlara geçen ufo olayı ve dünya genelinde yankı duyulan olaya baktığımızda ise Roswell olayı karşımıza çıkmaktadır. ABD’nin New Mexico eyaletinde geçen olay 1947 yılının Temmuz ayında olmuştur. 8 Temmuz 1947 yılında New Mexico eyaletinin Roswell kasabasında gerçekleşen olayda ABD’nin İdaho Eyaletinde orman servisi amacıyla kurtarış pilotluğu yapmakta olan Kenneth Arnold’un yapmış olduğu açıklamalar şu şekilde; 25 Haziran’da kaybolan uçağın Washingtong Eyaletinde aramaya çıktı. Daha sonra cascade dağları üzerinde aramaya çıktıktan sonra dağ üzerinden yaklaşık 4 metre yükseklikte 222.000 km hızla gidildiği tahmin ettiğini söyledi. Olaydan 2 hafta sonra da ufo gemisinin ele geçildiği olayı duyuldu. Olaylara rağmen ABD ordusu tarafından yapılan duyuruya göre meteoroloji balonu olduğunu açıklandı.

9 Canlı Adam “Rasputin”

Rasputin tarihe geçmiş ve gizemi hala çözülemeyen bir kişidir. 9 canlı benzetmesini hafife almayın, her insanın kolaylıkla ölebileceği zehir siyanürün 3 katı kadar fazla soluması bile Rasputin’i öldürmeyi başaramamıştır. Ölmeyen ölümlü Rasputin’e iki elde silah ile ateş edilmiş, Rasputin yine de ölmemiştir. Ölmeyen adamı öldürmek için tam olarak alnından 3 kere ateş edilmiş ve dondurularak, Neva Nehrine atılmıştır. Yaklaşık 14 saat sonra bakılmış, yapılan incelemelere göre Rasputin boğulmasına rağmen yaklaşık 140 metre ileride ölü olarak görülmüştür. Grigori Jefimoviç Rasputin, Rus Çarı olan 2. Nikola zamanında doğa üstü güçlere sahip birisi olarak bilindiği literatürlere geçmiştir.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!