Markafoni Duyurdu! Yeniden Hizmete Açılma Tarihi Açıklandı

Markafoni tarafından bugün yapılan açıklama ile firmanın yeniden açılacağı belirtildi. Peki Markafoni hizmetlerine ne zaman başlıyor?2 dk okuma süresi


0
10 paylaşım

Türkiye’nin e- ticaret sektörünün öncü firmalarından olan ve sektörün ilklerinden olan Markafonu Haziran ayında kapatılma kararı almıştı. Özellikle sosyal medya aracılığı ile geniş yankı uyandıran bu haber sonucu pek çok kişi konu hakkında yorumlarını iletmişti.

Eski çalışanlarının yorumlarına bakıldığında Markafoni firmasının ürün iade, kargo ve ürün testleri konusunda sıkıntı olduğu belirtilmişti. Buna göre Haziran ayında tüketicisine veda eden sektörünün öncü isimlerinden dolayı Markafonu tarafından yeni yapılan açıklama ile milyonlarca kişiye müjdeli haber verildi. Buna göre Markafoni yeniden geliyor. E-ticaret sektörünün lider markalarından olan Markafoni’nin tekrar e-ticarete başlaması ile pek çok firmanın hiti ve satışları düşecektir.

Hizmete Başlama Tarihi Verildi

Markafoni cephesinden yapılan açıklama ile hizmetlerine başlama tarihi yeniden verildi. Buna göre Markafoni 14 Temmuz 2017 tarihinde tekrar hizmetlerine başlıyor. Her ne kadar önce kapatılma sonra açılma kararı kamuoyunda ”hocam, oyun mu oynuyoruz” ifadelerinin yer almasına sebebiyet verse de Markafoni firması 15 milyon dolara alınan bu firmayı kapatmaya gönlü el vermemiş gibi görünmektedir.

Pazara Rakip Geliyor!

Markafoni firmasının resmi internet sitesine günde ortalama 300 bin kişilik ziyaret akışının olduğu görülmektedir. Bu e-ticaret sektörü için oldukça ciddi bir ziyaretçi akışıdır. Markafoni firmasının Haziran ayında kapatılacak açıklamalarının gelmesi ile firmanın resmi internet sitesine Haziran ayında günlük 100 bin kişilik bir ziyaretçi akışı oldu yani dönüşüm oranları neredeyse 3 kat azaldı.

Markafonu bu sefer sağlam bir şekilde sektöre giriş yapacağını duyurdu. Buna göre sitede tasarım anlamında ciddi değişikliklerin yapılacağı belirtilirken ürünlerin kargolama sürelerinde sorunların yaşanmaması için önce tüm ürünlerin depoya alınacağı ve ürünler depoya alınmadan çalışıp çalışmadığı ya da sağlam olup olmadığı konusunda testlerden geçeceği belirtildi.

Kargolama süresinin en kısa sürede olması içinde ayrı çalışmaların başladığı belirtilirken tüm ürünlerin siparişinin alınması ile birlikte kutulanacağı ve kargoya anlık olarka verileceği öğrenildi. Buna göre Markafoni firmasına 3 yıl içerisinde 15 milyon dolar yani yıllık olarak neredeyse 20 milyon liralık bir yatırım yapılacak.

Önümüzde ki aylarda Markafoni firmasının dönüşüm ve ziyaretçi akışı konusunda tekrar eski haline gelemeyeceği tahmin edilirken ilerleyen aylarda ciddi bir yükselişe geçmesi ve kargolama, ürün iade, ürün gönderimi alanlarında Markafoni’nin yeniliklere gitmesi ile sektörün devleri arasına girmesi beklenmektedir. Markafoni üzerinden alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar 14 Temmuz 2017 tarihi itibari ile tekrar ürün siparişlerini Markafoni’nin resmi internet sitesinden yapabilecektir.


Sosyal medyada paylaş!

0
10 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!