Mayalar ve Onların Eşsiz Kehanetleri

1 min


0
5 paylaşım

Orta Amerika bölgesinde yaşayan Mayalar, tahminen Milattan Önce 3000 yıllarında yaşamış ve bir anda ortadan yok olmuş bir uygarlık olarak karşımıza çıkmakta. Onları diğer uygarlıklardan ayıran temel özellikleri ise astronomi alanı ile ilgili olan bilgileri ve kehanetleriydi. Arkeologların son 10 yılda yoğun inceleme altına aldıkları kazıntılar, Mayalar hakkında detaylı bilgilerin öğrenilmesine olanak sağladı. En önemli kehanetleri ise 2012 yılında dünyanın sonu geleceğini ve hayatın başka bir boyutta yeniden var olacağı idi.

Mayalar, taş tabletler üzerine yazdıkları kriptolu yazılar ile 21. Yüzyılın insanlığın son çağı olacağını, bu yüzyıl içerisinde meydana gelecek bir tufan saldırısının insanları yok edeceğini yazmışlardır. Günümüzde bu durumun iklimsel değişiklikler ile bağdaştırılması şaşkınlıkların büyük oranda meydana gelmesine neden olmakta. Kehanetlere göre kayıt kıta Atlantis’in günümüzdeki yeni arkadaşı Amerika olarak gösterilmekte. 2012 yılı itibari ile sular altına girmesi beklenilen Amerika, o yıllarda büyük bir korku ile yüzleşmek zorunda kaldı. Gerçekleşmesi beklenilen tufan saldırısının sadece Amerika ve orta Avrupa’nın etkileneceği dile getirilmiş, bu olaylardan sonra dünya son çağına adım atarak yavaşça sonuna doğru ilerlediğini kaydetmişlerdir.

Mayalar, binlerce yıl öncesinde meydana gelecek olaylar hakkında gerçekçi bilgilere sahipti. Örneğin günümüzde görülen iklim değişiklikleri, yer kabuğunda görülen kaymalar ve manyetik alanlarda meydana gelen etkileşimler binlerce yıl öncesinden insanların okuyup bilinçlenebilmeleri için kayda alınmıştır. Elde edilen bilgilerin astronomi ile ilgili olduğunu düşünen bilim insanları, o dönemde uzaylılar ile insanların bir iletişiminin olup olmadığı ile ilgili veriler hakkında da detaylı bir araştırma yapmaktadır. Daha önce 4 büyük kehanetin gerçekleştiğini belirten uzmanlar, 2012 yılında olması planlanan durumların sadece bir tahminden öte olmadığını da belirttiler. Günümüzde birçok akademik çalışmaların yer aldığı Maya yazıtları, gelecek hakkında bize ne tür bilgiler verecek oldukça merak konusu..


Sosyal medyada paylaş!

0
5 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
3
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!