Melih Gökçek’in Fıskiyesini Kaldırdılar!

Melih Gökçek'in adına açılan sahte hesaptan "Belediyenin önünde ki fıskiyeyi kim kırdı" tweetiyle ün kazanan fıskiye, yeni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna tarafından kaldırıldı.1 min


0
6 paylaşım

Belediyenin Önündeki Fıskiyeyi Kim Kırdı?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı olan Mustafa Tuna eski başkanlardan Melih Gökçek’in fıskiyesini kaldırarak bir anda gündem oldu. Gökçek döneminde yaptırılan fıskiyelerinin kaldırılma nedeni olarak ise araçların manevra yapmasının engellediği için olduğu söylendi.

İstifa eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yerine gelen Mustafa Tuna sonunda ilk icraatını resmen gerçekleştirdi. Melih Gökçek döneminde ün yapan ve belediyenin önünde bulunan fıskiyenin kaldırılma sebebi de açıklanmış oldu.

“Fıskiyenin Ününü Bilmiyordum”

Yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna konu hakkında yaptığı açıklamada, “Ben fıskiyenin önemini bilmiyorum. Haberimde yoktu. Yani bu olayda kasıt aramak çok yersiz. Sayın Bakanımız geçen gün şehrimize geldiğinde trafikte büyük bir sıkıntı yaşadık. Araçların manevra kabiliyetleri azaldığından dolayı belediyenin önündeki fıskiyeyi kaldırma kararı aldık. Bundan dolayı üzgünüm.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Tuna son olarak Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda, Ankara ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) yönetici ve üyeleri ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bugüne kadar Ankara için Melih Gökçek’in çok önemli hizmetler verdiğini hatırlatan Tuna, “Melih Bey’in zamanında Ankaramız çok güzel hizmetlerden faydalandı. Ama artık sıra bizde. Bundan sonra bizde Ankaramız için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bunun için elimize geçen bütün fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Fıskiye Başka Yere Taşınacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi binası önündeki fıskiyenin kaldırılması hakkında konuşan Tuna, “Geçmiş dönemlerde benim fıskiyenin ününden bir haberim yoktu. Ancak buradan alınan fıskiye uygun olan bir yere gidecek.” dedi.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
6
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!