Meral Akşener’e İlk Günden Suç Duyurusu

Meral Akşener'in kurduğu İYİ Parti'nin sloganı ve logosu yüzünden başı ağrıyacak. Kayı Boyu Derneği Başkanı Kazım Duman logo hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.1 min


2
6 paylaşım, 2 puan

MHP’den ihraç edildiken sonra 200 kurucu üye ile bir araya gelerek İYİ Parti’yi kurmak için İçişleri Bakanlığına dün dilekçe verip, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde partisinin kuruluş konuşmasını gerçekleştiren Meral Akşener, parti kurulumunun ilk günü büyük bir şok yaşadı.

İLGİNÇ BENZERLİK

Partisinin güneş logosu ve “İYİ Parti Türkiye’ye çok iyi gelecek” sloganının Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Menderes Türel’in logosu ve sloganı arasında ki benzerlik dikkatlerden kaçmadı. 2014 yerel seçimlerde AK Parti Antalya adayı olarak gösterilip, Belediye Başkanı olan Menderes Türel’in logosunda ki güneş ve Menderes Türel Antalya’ya iyi gelecek sloganı bugüne kadar kullanılıyordu. Menderes Türel 2015 senesinde de sloganı Türk Patent Enstitüsü’ne başvuru yaparak tescil ettirmişti.

SUÇ DUYURUSU

Meral Akşener bu konu ile ilgili resmi bir açıklamada bulunmazken, bir diğer şok ise Kayı Boyu Derneğinden geldi. Meral Akşener’in partisinin kullandığı logoda ki gök mavisi rengin ve yazı fontunun Kayı Boyu fontuyla benzerlik içermesi Kayı Boyu Derneğini harekete geçirdi. Dernek Başkanı Kazım Duman yaptığı açıklamada “Kayı boyu dünyaya mal olmuş bir damgaya sahiptir. Bu şekilde kullanılmasına kesinlikle karşıyız. Bu konu hakkında bir çok kişi tarafından çeşitli aramalar aldım ve hepsi durumdan rahatsız olduklarını dile getirdi. Biz bunu partinin kullanmasına karşıyız ve acil bir şekilde yönetim kurulumuzu topladık. En kısa süre içerinde suç duyurusunda bulunacağız.” ifadelerini kullandı.


Sosyal medyada paylaş!

2
6 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
4
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!