Meral Akşener’in Yeni Partisi İYİ Parti

Meral Akşener İçişleri Bakanlığına giderek yeni kurulacak parti için dilekçesini bugün verdi. İlk parti toplantısını gerçekleştiren Meral Akşener, parti adının İYİ Parti olduğunu belirterek Cumhurbaşkanlığı için yeşil ışık yaktı.1 min


0
6 paylaşım

MHP’den ayrılarak Parti kurma hazırlıklarına devam eden Meral Akşener sonunda partisini kurdu. Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener partisine yönelik ilk konuşmasında bazı partililerin isimlerini sayarak “Benim Cumhurbaşkanı adayı olmamı istiyorlar” ifadesini kullanıp Cumhurbaşkanlığına yeşil ışık yaktı.

Yeni partisi için İçişleri Bakanlığına giderek dilekçe veren Meral Akşener 20 dakika boyunca bakanlıkta kalarak İyi Parti’yi resmen kurmuş oldu. Kuruluş toplantısında konuşan Meral Akşener Cumhurbaşkanlığı için de açıklamalar yaptı.

“CUMHURBAŞKANI OLMAMI İSTİYORLAR”

Meral Akşener yaptığı açıklamada “Siyasal iklimin kesinlikle değişmesi gerekiyor, bunun dışında başka bir yolumuz kalmadı. Başbakan değil, Cumhurbaşkanı… Benim Cumhurbaşkanı olmamı isteyen arkadaşlarımız var. Bu yüzden artık yepyeni şeyler söylemenin vakti gelmiştir.

Milletimiz büyük sorunlar içerisinde boğuşuyor ve bu sorunları aşacak gücümüz bulunuyor. Siyasi bunalımları aşma gücümüz olduğu için, demokrasiden sapmadan Türkiye’nin önünü açmak için İyi Parti’yi kurduk. Hayaller ve umutlarla dolu bir yolculuğa çıkmış bulunuyoruz ve zengin bir Türkiye istiyoruz.

Adil bir Türkiye için birleştirdiğimiz gücümüzle özgür bir toplum yaratma peşinde koşacağız. Mutlu bir Türkiye lazım bize buna hakkımız da var. Yepyeni bir siyasal hareket ile Türkiye’nin kucaklaşması için çabalayacağız. Allah vatana millete yeni partimizi hayırlı etsin.” ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN LOGO

Öte yandan Meral Akşener partinin ismini açıklarken, parti logosunda bulunan sarı ve gök mavisi tonlarında olan renklerin güneş sembolü ile birleşmesi dikkatlerden kaçmadı.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!