Mersin’de Bir Gecekonduda Sır Gibi Saklanan Kazı

Mersin'in Tarsus ilçesinde geçtiğimiz senenin 16 Kasım tarihinde başlayan Kazı çalışması ile ilgili hala bir açıklama yapılmaması, mahalleli tarafından ortaya bir çok spekülasyon çıkmasına neden oldu.1 dk okuma süresi


1
6 paylaşım, 1 puan

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı 82 Evler Mahallesinde yaklaşık bir sene önce polis ve MİT tarafından başlatıldığı ileri sürülen ve gizlilik içerisinde devam ettiği vurgulanan kazı çalışmalarında yerin on metre derinliğine gelindiği belirtildi. Merak konusu haline gelen kazı hakkında henüz resmi bir açıklama gerçekleşmezken mahalle sakinleri ortada bir çok dedikodu dolandığını iddia etti.

16 KASIM’DA BAŞLAYAN KAZI

Tarsus’da ki üçüncü derece SİT alanının içerisinde bulunan 82 Evler Mahallesi’nin gecekondusunda geçtiğimiz sene 16 Kasım tarihinde başlayan kazı çalışması halen devam ediyor. Olay yeri inceleme ekipleri, Özel Harekat Polisleri ve MİT’inde katıldığı kazı çalışmaları büyük bir sır gibi korunuyor.

BİR ÇOK SÖYLENTİ VAR

Kazı çalışması hakkında bilgi verilmezken mahalle sakinleri arasında bir çok dedikodu yayılmaya devam ediyor. Söylentilerin arasında ise polisin ev içerisinde bomba aradığı bile var. Bir çok insan polisin ev içerisinde bomba aradığını dile getirirken, bazı kişiler ise 2012 tarihindeki tarihi eser kaçakçılığını araştırırken öldürülen polis memuru Mithat Erdal cinayetiyle kazı çalışmasının bağlantılı olduğunu ifade ediyor. Mithat Erdal’ı öldürdüğünü belirten Hüseyin Yasak 25 yıl hapis cezası ile yargılanmış ve Mithat Erdal’ın eşi Sibel Erdal konunun o dönemdeki emniyet yetkililerince engellendiğini belirtmişti.

Oraya atılan bir başka iddiada ise 4 sene önce bir polis memurunu şehit eden definecilerin şuan yapılan kazı çalışması yerine bir çok tarihi eser gömdükleri yönünde. Başka kişilerinde canına kıyarak buraya attıkları ve polislerin ise bunu tespit ederek kazı çalışmasıyla ceset aradıkları yönünde bir çok iddia mahalleli arasında dolaşıyor.


Sosyal medyada paylaş!

1
6 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
4
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!