Meteorolojiden Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden İstanbul için kar yağışı uyarısı geldi.1 min


2
5 paylaşım, 2 puan

İstanbul için meteorolojiden kar yağışı için tarih geldi. Meteoroloji yetkilileri havaların daha da soğuyacağını belirterek Kasım ayı sonlarına doğru İstanbul’da kar yağışının görülebileceğini tahmin etti. Uzmanlara göre bu şimdilik sadece İstanbul’un yüksek yerleri için geçerli olacak.

Sonbahar mevsiminden kış mevsimine geçişte son ay olan Kasım ayında kar yağışlarının beklendiği haberi öğrencilere büyük mutluluk verdi. İstanbul için 20 ila 23 Kasım tarihlerini işaret eden uzmanlar o günlerde kentin yüksek kesimlerinde kar yağışının görülebileceğini söylediler.

20-23 Kasım’da Havalar Soğuyacak

Kasım ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde halen havaların güzel gitmesi ve yazdan kalma günlerin yaşanması vatandaşları oldukça şaşkına çeviriyor. İstanbul’a yılın ilk karının ne zaman düşeceği ise merak edilirken kesin bir tarih verilmese de 20-23 Kasım tarihlerinde yeni bir soğuk hava dalgasının geleceği tahmin ediliyor.

Uzmanlar şimdiden bu soruya cevap vermenin zor olacağını belirtirken yeni bir haber de dış kaynaklardan geldi. Hava tahminlerinde kullanılan simülasyonlardan yola çıkan GFS (The Global Forecast System) model verilerine göre yapılan son değerlendirmeler dikkat çekti.

İstanbul’da Kar Yağışı Aralık’ta

Son günlerde yaşanan pastırma sıcaklarının 20-23 Kasım tarihlerinde İstanbul’un yüksek kesimlerinde kara dönüşeceği ve bununla birlikte Aralık ayından itibaren il geneline yayılması bekleniyor. Bazı yerlerden gelen haberlerde ise 10 günlük süre zarfı içerisinde kar yağmasının ise şimdilik mümkün olmadığı dile getirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen son tahminlere göre hava sıcaklığının ülke genelinde 3 ila 5 derece arasında yüksek seviyelerde seyredecek. Rüzgar ise güney yönlerden hafif ve orta kuvvette esmeye devam edecek


Sosyal medyada paylaş!

2
5 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!