Miss Turkey 2017 Sonuçları Duyuruldu! Birincinin Tacı Geri Alındı

Miss Turkey 2017 listesi duyuruldu. Türkiye güzeli seçilen Itır Esen'in tacı elinden alındı. Türkiye güzellerinin yeni listesi paylaşıldı. Yeni sıralamada yer alan Miss Turkey 2017'nin ilk üç kişisini sizlerle paylaşıyoruz.4 min


1
9 paylaşım, 1 puan

Ülkemizde ve neredeyse dünyanın dört bir yanındaki tüm ülkelerde güzellik yarışmaları yarışmaları yapılmaktadır. Ülkemizde her sene Miss Turkey yarışmaları yapılmakta ve güzelliklerini sergileyen kızlarda jüri üyeleri ilk üç sırayı alan kişileri açıklamaktadır. Buna göre Miss Turkey 2017 sonuçları duyuruldu! Birincinin tacı geri alındı. Türkiye’nin bu sene ki Miss Turkey güzeli Itır Esen olarak belirlenmişti fakat lise değişti.

Henüz 1999 doğumlu olan ve Türkiye güzeli seçilen Itır Esen yapılan incelemeler sonucunda Miss Turkey’den elendi. Buna göre tacı dün akşam verildi fakat hemen sonrasında tacı geri alındı. Peki Itır Esen’in tacı neden alındı, Miss Turkey güzeli neden yarışmadan diskalifiye edildi.

Birinci Itır Esen Neden Elendi?

Miss Turkey 2017’nin ilk sonuçları açıklandığında Türkiye güzelinin Itır Esen olduğu ve tacı almaya hak kazandığı görüldü. Fakat daha sonrasında Itır Esen’in resmi twitter hesabı aracılığı ile 15 Temmuz Şehitlerine haharet ettiği tespit edildi. Buna göre Miss Turkey hemen olay hakkında soruşturma başlattı ve bu hesabın gerçekten Itır Esen’e ait olup olmadığı sorgulandı. Itır Esen olayların büyüdüğünü fark edince hemen sosyal medya hesabını kapattı fakat iş işten geçti çünkü Miss Turkey paylaşım yapılan Twitter hesabının gerçekten Itır Esen’e ait olduğunu tespit etti. Bu tespitin ardından Miss Turkey’den son dakika açıklaması yaptı ve Türkiye güzellerinin sıralamasının değiştiği belirtildi. Peki yeni Türkiye güzeli kim oldu? Miss Türkey güzellik yarışmacılarını ilk üçü kimdir?

Miss Turkey 2017 Sonuçları

1-) Türkiye Güzeli: Aslı Sümen

Miss Turkey’den yeni yapılan açıklama ile 2017 yılının Türkiye güzeli Aslı Sümen olduğu belirtildi. Peki Aslı Sümen kimdir, boyu kaçtır, yaşı nedir.

Aslı Sumen Mersin doğumlu 23 yaşında ve 1.72 metre boya sahiptir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduğunu öğrendiğimiz Aslı Sümen’in halen mankenlik ve fotomodellik ile uğraştığı görülmektedir. Özellikle fiziği ve yüzünün güzelliği ile herkesin dikkatini çeken Aslı Sümen ülkemizi Çin Halk Cumhuriyetinde gerçekleştirilecek olan Miss World 2017 yani 2017 yılı dünya güzzellik yarışmasında temsil edecektir.

2-) Türkiye İkincisi: Pınar Tartan

Miss Turkey 2017 sıralamasına göre Pınar Tartan’ın Türkiye ikincisi olduğu görülmektedir. Peki Pınar Tartan kimdir, boyu kaçtır, yaşı nedir.

Pınar Tartan 1997 yılında İzmir’de doğmuştur. 1.83 metre boya sahip güzel manken henüz 20 yaşındadır. Yaşar üniversitesi Hukuk Fakültesini bu sene kazanan ve birinci sınıfta eğitim görmekte olan Pınar Tartan bir yandan eğitimine devam ederken bir yandan da mankenlik ve fotomodellik ile uğraşıyor. Fiziğinin güzel, boyunun uzun olması sayesinde pek çok katalog çekimine poz veren Pınar Tartan’da ülkemizi Amerika Birleşik Devletlerinde temsil edecektir.

3-) Türkiye Üçüncüsü: Yasemin Çoklar

Miss turkey 2017’nin yeni listesine göre Yasemin Çoklar’ın da üçüncü olduğu görülmektedir. Peki Yasemin Çoklar kimdir, yaşı nedir ve boyu kaçtır.

Yasemin Çoklar 1998 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1.78 metre boya sahip manken 19 yaşındadır. Eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi İktidasi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji bölümünde devam eden Yasemin Çoklar henüz üniversiteyi Pınar Tartan gibi bu sene kazandı yani birinci sınıf öğrencisidir. Bir yandan eğitim hayatına devam etmekte olan Yasemin Çoklar diğer mankenler gibi fotomodellik ve mankenlik işi ile uğraşıyor. Yasemin Çoklar’da ülkemizi Polonya’da temsil edecektir.

Tacı Alınan Itır Esen Kimdir?

Miss Turkey 2017’nin ilk sonuçlarında Türkiye güzeli Itır Esen olarak belirlenmişti. Peki Itır Esen kimdir? 1999 yılında dünyaya gelen Itır Esen, İstanbul Üniversitesi, H.A.Yücel eğitim Fak. İngilizce öğretmenliği bölümünde eğitimini devam ettiriyor. Fiziği ile pek çok kişinin beğenisini kazanan Itır Esen’de fotomodellik ve mankenlik yapmaktadır. Özellikle Itır Esen çok sayıda ünlü defilecinin moda tasarımlarında görev almıştır.

Itır Esen sanat camialarının en önemli kişilerinden bir tanesi olan Hayri Esen’in torunu olarak bilinmektedir. Yine Türk sinema dünyasının en çok beğenilerek izlenilen önemli oyuncularından bir tanesi olan Itır Esen’in yeğeni olarak bilinen Itır Esen aile konusunda oldukça avantajlı olarak gözüküyor ki etrafında çokça sevilen ve tanınan kişiler bulunmaktadır.

15 Temmuz Şehitlerine yaptığı saygısızlık ve hakaret etmesinden dolayı Miss Turkey 2017 güzellik tacı elinden geri alınan Itır Esen hakkında soruşturma açılacak mı, konu adliyeye taşınacak mı, ilerleyen günlerde Itır Esen ile çalışmak isteyenlerin nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusudur.

Beddua Okuyan Gözde Baddal Kimdir?

Miss Turkey 2017 sonuçlarının açıklanması ile ilk üç sıralamaya giremeyen Gözde Baddal sosyal medya hesabından adeta ateş püskürdü. Resmi Twitter hesabından açıklamalar yapan Gözde Baddal ilk 10’a dahi giremediğini hakkını yedirtmeyeceğini belirterek ”herkesin Allah belasını versin, yalak değiliz diye oluyor bunlar” ifadelerini kullanmaktan da çekinmedi.

Gözde Baddal şu anda sosyal medyada yaptığı açıklamalarından dolayı Miss Turkey 2017’nin ilk üç güzeli olan Aslı Sümen, Pınar Tartan ve Yasemin Çoklar’dan daha fazla konuşulmaktadır.

Gözde Baddal 1994 yılında doğmuş olup 1.77 metre boya sahiptir. Genel olarak mankenlik yapmakta olan Gözde Baddal sosyal medya hesapları ile oldukça popüler isimlerden bir tanesidir.


Sosyal medyada paylaş!

1
9 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
4
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!