Mutlaka Girilmesi Gereken Web Siteleri!

Kargamel ekibi olarak sizler için global pazar için yapılmış ve harika bilgiler ile dolu siteleri derledik. Mutlaka girilmesi gereken internet siteleri hangileridir?3 dk okuma süresi


3
5 paylaşım, 3 puan

Teknoloji ve internetin gelişmiş olduğu şu yüz yılda her gün on binlerce kişi yeni web site açılışı gerçekleştirmektedir. Tabi bu sitelerin büyük bir bölümü ticari alanda yani kazanç getirmesi için açılmaktadır. Ancak öyle siteler var ki farklı bir proje üzerine kurulmuş ve insanlar o siteye girdiği anda oldukça zor bulunan bilgilere ya da bulunması uğraştırıcı bilgilere ulaşıyor.

Kargamel ekibi olarak internet siteleri konusunda meraklı ve farklı site arayışları içerisinde olan kişiler için mutlaka girilmesi gereken web sitelerini derledik. Bu web siteleri farklı projeler ile oluşturulmuş olup hem eğlenceli hemde bilgi doludur.

Mutlaka Girmeniz Gereken İnternet Siteleri

1-) Noisli

Noisli.png

Noisli pek çok kullanıcı tarafından bilinmeyen ancak ilk defa girenlerin daha sonradan da sıklıkla girdiği bir internet sitesidir. Bu internet sitesi aracılığı ile harika sesler oluşturabilirsiniz. Siteye girdiğinizde karşınıza ufak ikonlar çıkmaktadır. İstediğiniz ikona basabilir ve ses ayarlarını yapabilirsiniz. Kuş sesleri, su sesleri, rüzgar sesleri, gök gürültü sesleri yaparak hem kendinizi işinizi odaklayabilirsiniz. Hemde hayal dünyanızı aydınlatabilirsiniz.

2-) Sleepyti.me

Sleepyti.me sitesi projelik olarak oluşturulmuş ve global olarak hizmet vermekte olan bir sitedir. İngilizce dili ile yapılmış bu sitede kendinizi güne hazır hissetmek ve dinlenmiş bir şekilde kalkmak isteyenlerin saat kaçta uyuması gerektiği belirtilmektedir. Hemen sizlerde Sleepyti.me sitesine girin ve sabah saat kaçta kalkmanız gerektiğini yazın. ardından calculate tuşuna basınız. Şimdi karşınıza birkaç farklı saat türü çıkacaktır. Eğer belirtilen saatlerde uyursanız sabah kalkmak istediğiniz saatte kalkar ve tam anlamıyla kendiniz dinlenmiş güne hazır hissedersiniz.

3-) Privnote

privnote.png

Privnote kesinlikle ziyaret etmenizin gerektiği bir sitedir. Peki Privnote ne işe yaramaktadır? Privnote sitesine girdiğinizde sizden Türkçe olarak not yazmanız istenecektir. İstediğiniz notu uzun ya da kısa olarak yazın ve not oluştur tuşuna basınız. Şimdi karşınıza bir link çıkacaktır ve altında hemen uyarı bulunmaktadır. Bu linke girdiğinizde notu okursunuz ancak notu sadece bir kere okuyabilirsiniz. Çünkü linke bir kere girdikten sonra bir daha girmeniz engellenmekte ve not silinmektedir. Örneğin sevgilinize ya da arkadaşınıza önemli bir not gönderdiğiniz de bu siteyi kullanabilirsiniz. Bu sayede hem notu istediğiniz kişiye link aracılığı ile ulaştırabilir hemde farklı kişilerin notu bulmasını engelleyebilirsiniz.

4-) MuscleWiki

wiki.png

Sitenin adı Muscle olduğu için aklınıza müzik gelebilir ancak bununla hiçbir alakası yoktur. Bu site tamamen kendisini kas yığınına dönüştürmek isteyen ve fiziki görünümünü harika yapmak isteyen kadın ya da erkeklere hitap etmektedir. Siteye girdiğinizde erkek ya da kadın cinsiyetinden bir tanesini seçin ve karşınıza çok sayıda kas çıkmaktadır. İstediğiniz kasın üstüne tıklayın ve birazcık bekleyin. Şimdi karşınıza o kası geliştirmek için hangi hareketleri yapmanız gerektiği gelecektir. Hem doğru bir şekilde kas sisteminizi geliştirir hemde antrenör tutmadan bu site aracılığı ile sporunuzu güzel bir şekilde gerçekleştireblirsiniz.

5-) Is İt Christmas?

Is İt Christmas? isimli site aslında sizlere çok da önemli bilgiler vermiyor. Ancak ilginç bir site olduğu için Kargamel ekibi olarak buraya eklemek istedik. Eğer noelde olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız Is İt Christmas? sitesine girebilirsiniz. Noeldeyseniz karşınıza ”EVET” yazısı eğer noelde değilsek karşınıza ”HAYIR” yazısı çıkacaktır.

6-) Radio.Garden

radio-garden.png

Radio Garden radyo projesi üzerinde global anlamda açılmış en güzel sitelerden bir tanesidir. Bu siteyi açtığınızda karşınıza dünya haritası gelecek ve yeşil noktaların olduğunu fark edeceksiniz. Yeşil noktalar o bölgede çalışan radyo istasyonlarıdır. Biraz bekleyin ve sitenin tam anlamında yüklenmesini sağlayın. Şimdi istediğiniz yeşil noktaya basarak o bölgedeki radyoyu dinleyebilirsiniz.

7-) Find The Invisible Cow

Find The Invisible Cow sitesi basit ama eğlenceli bir oyunu içerisinde barındırmaktadır. Oyunumuzdaki esas amaç görünmez ineği bulmaktır. Siteye girdiğinizde bom boş bir ekran çıkacaktır ve fare ile istediğiniz tüm noktalara dokununuz. Siz ineğe yaklaştıkça siteden yükselen ”dah dah” sesleri giderek yükselecektir. Sesin yükselmesine ve alçalmasına göre ineğin yerini tahmin etmek oldukça kolay ancak bir o kadar da eğlenceli olacaktır. Find The Invisible Cow sitesi sayesinde eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Tabi bir yerden sonra sıkacaktır.


Sosyal medyada paylaş!

3
5 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!