NASA’lı Bilim Adamından Yeni Uzaylı Teorisi

NASA'da görev yapan Alan Stern, yıllık toplantı sırasında yaptığı konuşmada uzaylılar hakkında yeni bir teori ortaya attı.1 dk okuma süresi


3
6 paylaşım, 3 puan

Yaşadığımız gezegenin haricinde bir hayat olup olmadığını yıllardır sorgulayan bilim adamları araştırmalarının başladığı tarihen itibaren bir kaç teori ortaya attı. Bu teorilerin en bilinenlerinden biri ise Fermi Paradox’u. İtalyan asıllı fizikçinin adını alan Fermi teorisinin sorguladığı konuda ise içerisinde bulunduğumuz evrende gezegenler arası yolculuk yapabilen türlerin olup olmadığı ve varsa neden denk gelmediğimiz ihtimali üzerinde duruluyor.

Bazı bilim adamları ise bu konu hakkında yanlış yönlere doğru bakıldığını iddia etmiş olsalar bile bilim adamlarının büyük bir kısmı teknolojiye sahip olan ve üzerinde yaşam olan tek medeniyetin Dünya olduğu görüşünü savunuyorlar.

Gezegen bilimcisi ve NASA’nın New Horizons isimli misyonuna yöneticilik yapan Alan Stern geçtiğimiz günlerde bir teori sundu. Yıllık toplantı yapıldığı sırada kendi teorisini ortaya koyan Stern, canlıların galaksinin henüz fark etmediğimiz bölümlerinde yaşıyor olma ihtimallerine değindi.

OKYANUS DERİNLİKLERİNDE OLABİLİRLER

Stern yaptığı açıklamada “Güneş’in alevleri, çarpışmalar, süpernovalar yada diğer herşey… Bunların hiç önemi bulunmuyor. Bizim gezegenimizde ki gibi galaksinin bir yerinde okyanuslar bulunuyor olabilir. Ve bu canlılar bizim keşfetmediğimiz okyanusların içerisinde yaşamlarına devam ediyor olabilirler.” ifadelerini belirtti.

Teorisini bu sözler ile ifade eden Stern, okyanusun derinliklerinde yaşadığını düşündüğü uzaylıların bizden henüz haberleri olmama ihtimalleri üzerinde durdu. İletişim kurmak için çabalasalar bile bu çabalarını hiç bir spektrumla yakalama şansımızın olmadığını söyleyen Stern sadece çok düşük bir ihtimalle radyo frekanslarının işe yarayabileceğini belirtti.


Sosyal medyada paylaş!

3
6 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
4
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
7
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!