Niğde Belediyesi Yeni Başkanı Rıfat Özkan

İstifasını veren eski Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan yerine Belediye Başkanlığı koltuğuna Rıfat Özkan oturdu.1 dk okuma süresi


1
6 paylaşım, 1 puan

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in sosyal medya hesabı üzerinden 28 Ekim’de istifa edeceğini açıklaması üzerine istifa dedikoduları halen devam ediyor. Dün istifa eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanları arasındaydı.

Cumhurbaşkanının istifasını istediği belediye başkanlarından olan Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur ise konu hakkında sessizliğini korumaya devam ediyor. Geçtiğimiz Perşembe günü katıldığı bir temel atma töreninde ki konuşmasında Cumhurbaşkanına atıf yaptığı dedikoduları dolaşan Edip Uğur’un konu hakkında suskun kalması akıllarda soru işaretleri uyandırdı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifasını istediği diğer belediye başkanı olan, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın istifasından sonra Niğde Belediyesine yeni bir başkan seçimi gerçekleşti. 31 meclis üyesinin katıldığı belediye başkanı seçimlerinde 26 oy alarak Niğde Belediye Başkanlığı koltuğuna Rıfat Özkan seçildi. MHP grubu yapılan seçimde aday çıkarmazken, CHP grubunun çıkardığı aday Fatih Doğan ise 5 oy alabildi.

RIFAT ÖZKAN KİMDİR?

1957 senesinde Niğde Çamardı’da doğan Rıfat Özkan, ilk ve ortaokul öğrenimini Mustafa Yiğit Çamardı ilçesinde tamamlayarak üniversiteyi Niğde Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü mezunu olarak bitirdi. 1991-1993 senelerinde İhracat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Özkan, 2013 senesine kadar ticaret ile uğraştı. Evli ve dört çocuk babası olan Rıfat Özkan 2014 yerel seçimleri ile Belediye Meclis Üyesi seçilerek siyasete atılıp Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı.


Sosyal medyada paylaş!

1
6 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!