Note 8’de Işık Sızması Hatası Mı Var?

2 dk okuma süresi


6
9 paylaşım, 6 puan

Samsung kısa bir süre önce Samsung Note7 serisinde yaşadığı batarya sorunu ile değişim programı başlatmış ve birçok kullanıcı bu durumdan olumsuz etkilemişti, özellikle Note7 serisi kullanan kullanıcı Galaxy S7 Edge telefon ile değişimi oldukça eleştirilmişti. Şimdi ise Samsung yeni Amiral Gemisi Samsung Galaxy Note 8’de ışık sızması sorunu ile karşı karşıya gelmiş durumda. Hem ülkemizde bulunan forum sitelerinde hem de yabancı forum sitelerinde açılan şikayetlerin sayısı bir hayli arttı. Özellikle karanlık ortamda yapılan incelemede telefonun sol tarafında belirgin bir şekilde ışık sızması olduğu belli oluyor. Türkiye’de yaşanan bir sorunda ise kullanıcı telefonun ışık sızması yaptığını görür görmez telefonu Samsung teknik servise vermiş, teknik servis ise kutusu açılmamış yeni bir Note 8 verilmiş bu hata yeni telefonda olunca tekrar, 2. Kez sıfır kutuda Samsung Galaxy Note 8 verilse de hata devam etmiş. Samsung Türkiye tarafından resmi bir açıklama gelmezken, teknik servis ve diğer duyumlar bu durumun normal olduğu yönünde bilgiler verildi.

Samsung Destek Sayfasına Baktık

Samsung resmi internet sayfasının destek sekmesini incelediğimizde pencere camı nedeniyle Samsung Galaxy Note 8 de ışık sızması yapabilir yazmaktadır. Birçok teknoloji sitesi bu durumu merak ederken, 20 den fazla Samsung mağazasına gidilerek test edilmiş böyle bir sorun her telefonda olmadığı gözlemlenmiştir. Tabi burada mağazada spot ışıkları ve tam bir karanlık ortamı olmadığı için gözlemlenen testler doğru sonucu vermeyebilir. Samsung’un Note7 serilerinde yapmış olduğu hata ile birçok kullanıcıyı korkutmuştu, ışık sızması eğer tüm telefonlarda yoksa Samsung’un başı ağrıyabilir. Birçok kullanıcı bu durumla ilgili detaylı bilgi almak için Samsung’un resmi internet sayfası üzerinden iletişime geçebileceği gibi Samsung’un 444 77 11 telefon numaraları arayarak Samsung merkezi ile görüşebilirsiniz.

Forumlarda Samsung Note8 şikayet konuları artarken şuan için Samsung merkezinden herhangi bir açıklama gelmedi, kullanıcılar telefonlarından gelen ışık sızmaları için Tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirler. Samsung Galaxy Note 8 için ışık sızması kronik bir sorun mu yoksa normal mi kısa bir zamanda göreceğiz.


Sosyal medyada paylaş!

6
9 paylaşım, 6 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
3
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
9
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
5
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
11
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!