Numan Kurtulmuş’tan 3. Turizm Şurasında Çarpıcı Açıklamalar

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, katıldığı 3. Turizm şurasında konuşma yaparak yabancı turistlerin ülkeye bıraktıkları gelirler hakkında bilgi verdi.2 min


1
8 paylaşım, 1 puan

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş 3. Turizm Şurasının Tanıtım toplantısında yaptığı konuşma sırasında Eyüp Sultan’ın trafiğe kapatılması konusu hakkında bilgiler verdi.

Bir basın mensubunun turist sayısının arttığı halde, turizm gelirlerinin düşüşü hakkında sorduğu soruya yanıt veren Numan Kurtulmuş bu olayı 2016 senesinde yaşanmış olan çöküntünün panik havasına bağladı. Yeni hedeflerini açıklayan Numan Kurtulmuş turistlerin kişi başına 1000 Dolar seviyesi hedefine bir kaç sene içerisinde ulaşmayı amaç edindiklerini belirtti.

“AMACIMIZA ULAŞACAĞIZ”

Böyle bir durumun Türkiye için kesinlikle hayal olmadığını sözlerine ekleyen Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada “Amacımıza ulaşmak için ürün çeşitlendirmeleri üzerine durduk. Turistlerin ülkemizde en çok para harcayacağı iki alanın kongre turizmi ve sağlık olduğunu belirledik. Ülkemizde turist sayısı ve ilgi arttıkça belirlediğimiz bu fiyatlara önümüzdeki seneden itibaren ulaşacağımızı düşünüyoruz.

Biz burada çok hissetmedik fakat Almanya’da yaşayan arkadaşlarımız, orada turizm ile ilgilenen arkadaşlarımız propagandaların sonuçlarını eminim ki hissetmişlerdir. Yapılan propagandaya göre Türkiye’ye Almanya üzerinden hiç turist gelmemesi gerekirken şu an 2,5 milyonu aşkın Alman turist Türkiye’ye akın ediyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan müzeler ile ilgili konuşmalar yapan Numan Kurtulmuş, Müze Kart uygulaması ile, turistlerin müzelere daha çok gelmesini sağladıklarını dile getirdi. Müzeler hakkında her geçen gün gelişme kaydedildiğini belirten Kurtulmuş, bunun henüz yeterli olmadığını, konu hakkında çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

İPTAL EDİLEN ORGANİZASYONLAR

Gazetecilerin iptal edilen organizasyonlar hakkında ki sorularına değerlendirmelerde bulunan Numan Kurtulmuş “15 Temmuz darbe girişiminin hemen akabininde FETÖ’cülerin uluslararası ayakları kongreleri iptal ettirmek için çalışma başlattılar. Bu tamamen mücadele gerektirecek bir alanı kapsıyor. Kongreyi düzenleyen kurul bunun için mücadele etmeli. Hatta bu dönemden sonra Türkiye’de o kadar güzel kongreler yapıldı ki, istediklerini başaramadılar. Biz buna şahit olduk.

Bazı spor organizasyonlarını iptal ettiler fakat biz bastırıp tekrar yapılması için çabaladık. Bu gereksiz uğraşları bir müddet daha devam edecek, bizde onlara karşı mücadelemizi kesinlikle sürdüreceğiz.” dedi.


Sosyal medyada paylaş!

1
8 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!