Office 2019 Tanıtıldı İşte Yeni Özellikleri

2 min


1
6 paylaşım, 1 puan

Tanıtımlar Orlando da Yapıldı.

Microsoft’un 25-19 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiği “Microsoft lgnite” etkinliğinde yeni Office 2019 tanıtıldı. Bu etkinlik Amerika Birleşik Devletlerinde Florida eyaletinin Orlando kentinde gerçekleşti. Bu etkinlikte Office 2019 güncellemesi ile gelecek olan özelliklere değinildi. Ne zaman piyasaya sürüleceği tartışma konusu olsa da Microsoft Office yetkilileri yaklaşık 2018 yılının ortalarında güncelleme yayınlayacaklarını duyurdu. Microsoft lgnite etkinliğinde iki önemli konuya değinildi. Bu konular Excel ve PowerPoint üzerine yönelikti. Microsoft yetkilileri tarafından verilen bilgilere göre daha yeni özellikler ekleneceği ve geliştirileceğiydi.

 

office-apps.png

 

PowerPoint de Beklenilen Özellik Geldi

Microsoft Office 2019 sürümünde, PowerPoint’e gelen en iyi ve en güzel özellik tablet bilgisayarında Office programı kullananlar için, tabletlerde PowerPoint uygulamasında çizim yapabilirsiniz. Bu çizimde kalın olarak gözükmesi gereken çizgileri tabletin ekranına normal basınçtan biraz daha fazla basınç uygulayabilirsiniz. Diğer özellikleri ise hazırladığınız slaytları ve sunumları daha etkileyici ve göz alıcı şekilde hazırlayabilirsiniz Office 2019 ile yeni animasyon ve efektler eklenmiştir. Belki de en önemli özelliği olan slaytta zoom (yakınlaştırma) yapabilme özelliği olacaktır. PowerPoint eskisi kadar tercih edilmediği için yeni Office 2019 getirilerek PowerPoint daha fazla kişiye erişmeyi ve kişilerin kullanmasını sağlayacağını planları arasındadır.

 

How-to-use-Microsoft-Office-for-free.jpg

 

Excel de Yeni Formüller Yapılabilecek.

Office 2019 ile güncellenecek olan Excel tam tabiri ile canavara dönüşecektir. Matematiksel işlemlerde zirveye ulaşacak demek yanlış olmaz her halde. Excel’e eklenen yeni formüller ile verileri işlemesi daha hızlı ve seri bir şekilde devam edecektir. Excel’i yeri gelince Server olarak da kullanabiliyoruz bu yüzden Excel’in server ara yüzüne birkaç kod entegresi yapılarak, güvenlik ve yönetim araçları geliştiriliyor. Bu alanların geliştirilmesi ofislerde bulunan bilgi işlem departmanlarında çalışan kişiler için oldukça yararlı bir entegrasyon olacaktır. Şu an günümüzde Excel programına rakip olacak bir program bulunmamaktadır. Bu durumda bile güncellemeler getiren Microsoft ekibi, başka bir program çıksa bile insanların onu kullanmasını engelleyebilecek kapasitedir. Bu saydıklarımızdan daha bir kaçı bunlar gibi binlerce özellik mevcut ve daha da çok gelişecektir.

 

microsoft-integrations-post-header-image@2x.png


Sosyal medyada paylaş!

1
6 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Serdar Sarıyıldız

Twitter & İnstagram : serdarsylz

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!