Okyanusta Kaybolan İki Denizci 5 Ay Sonra Bulundu

Okyanus açıklarında kaybolan iki denizci kadın 5 ay sonra bir Tayvan balıkçı teknesi tarafından fark edilerek kurtarıldı.1 min


1
7 paylaşım, 1 puan

Dünya resmen bir mucizeye daha tanık oldu. Okyanusta kaybolan Jennifer Appel ve Tasha Fuiaba isimli iki genç kadın ve yanlarında ki köpekleri tam 5 ay sonra bulunup kurtarıldı. Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri tarafından görüntülenen kurtarılma anı, Youtube üzerinden paylaşılarak dünyaya duyuruldu.

Tasha Fuiaba ve Jennefer Appel’in denize açıldıktan sonra Hawaii’den Tahiti’ye gidiş bölgesine geçerken tekneleri bozuldu. 3 Bin 200 kilometrelik yolculuk yapmak için yola çıkan iki denizci kadının Mayıs aylarında teknelerinin bir fırtına sebebiyle bozulması sonucu ikili yol ortasında mahsur kaldı. Yelkenle devam etmeye karar veren deniz kadınların işleri bu şekilde de yolunda gitmedi.

YARDIM SİNYALİNİ BALIKÇI TEKNESİ YAKALADI

Tahiti’ye ulaşmayı planladıkları sürenin üzerinden 2 ay geçen denizci kadın yardım çağrılarında bulunmayı planladılar. Fakat en yakın kararının yardım çağrısı sinyali alabilecek kadar yakın olmadığını fark eden iki denizci çareyi çevreden geçen deniz araçlarında buldular.

Aylarca yardım sinyali veren iki denizci kadının, yardım sinyalleri sonunda bir Tayvan balıkçı teknesi tarafından görüldü. Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri’ne gönderilen bilgi sonucu yardım sinyalini takip eden Deniz Kuvvetleri, iki kadın ve yanlarında ki köpeklerini Japonya’nın 900 kilometre Güney’inde buldu.

GÖRÜNTÜLER YOUTUBE ÜZERİNDEN PAYLAŞILDI

Kurtarma anlarının görüntüleri Youtube üzerinde paylaşılırken, kayıp denizcilerden biri olan Jennifer Aprel yaptığı açıklamada “Hayatımız tam anlamıyla kurtuldu, hiç bu kadar iyi bir rahatlama yaşadığımı hatırlamıyorum. Bu kadar ay boyunca hayatta kalmamızı yanımıza aldığımız bir yıllık yiyecek ve su arıtıcıya borçluyuz. Gerçekten çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.


Sosyal medyada paylaş!

1
7 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!