Oldukça Pahalıya Mal Olan 5 Hata !

1 dk okuma süresi


1
5 paylaşım, 1 puan

Hata yapmak insanlara özgü bir şeydir. Bunu zaten hepimiz kabul ediyoruz. Hatalarımızı bilmenin, bunları düzeltmek için çabalamanın da bizlere bir çok şey kazandırdığı aşikar. Hatalarımızdan genellikle küçük bedeller ödeyerek, büyük dersler çıkarmak bizi ileri seviyelere taşıdığı gibi bilgi ve birikimlerimize de oldukça katkı sağlar.

Dedik ya küçük bedeller ile büyük dersler diye… Tarih boyunca yapılmış olan bazı hatalar ise oldukça büyük bedellere mal olmuş tabi ki maddi konuda. Gelin hep beraber yapılan hatalarla nasıl milyonlarca dolar kaybedilmiş bunlara göz atalım. :)

 1. 1 Peigneur Gölü


  Amerika Birleşik Devletleri'nde oldukça büyük paralar harcanarak yapımı bitirilen Peigneur Gölü, yapımından sonra sızdırmaya başladı ve bunun sonucunda inanılmaz hatalara sebebiyet verdi.

 2. 2 İspanyol Hükümetinin Yaptığı Denizaltı


  İspanyol hükümeti dev bir denizaltı yapımına toplamda 1.75 Euro'luk maliyet ile başladı. Fakat denizaltının yapımında batıp çıkma sorunu tespit edilince dev gemi uzatılarak sorun çözülmüş olsa dahi, bu problem onlara oldukça büyük masraflara neden oldu.

 3. 3 SNCF'nin Sipariş Ettiği 2000 Tren


  2014 senesinde SNCF demiryolu şirketi tren sipariş etmek için kolları sıvadı. Tahmin ettiğiniz üzere 2000 adet verilen tren siparişlerinin fiyatı dudak uçuklattı. Üstelik gelen trenlerin boyutlarının problem çıkarması sebebiyle yeniden düzenlenen trenler şirkete tam 50 milyon Euro'ya mal oldu.

 4. 4 Güney Kore'nin Başkenti Seul'de Bulunan Köprü


  Güney Kore'nin en muhteşem yerleri arasında olan Han Nehri üzerine bir köprü inşa edildi. Bu köprü ise yapımı sırasında gerçekleşen sorunlardan dolayı bir süre sonra üzerinde insanlar ve araçlar varken tamamen suya düştü! Neyse ki meydana gelen bu kaza da can kaybı olmadı fakat bu durum Seul'e oldukça pahalıya patladı!

 5. 5 İngiltere'nin Başkenti Londra'da Bulunan Köprü


  İngiltere'nin başkenti olan Londra'da ki Thames Nehri üzerine 8 milyon Pound harcanarak bir köprü inşası gerçekleştirildi. Fakat köprü yapımından bir süre sonra insanlar üzerindeyken köprünün sallanması sağlam olmadığının anlaşılmasına sebep oldu. Bu sayede köprünün yapımına tekrar başlandı ve köprü için harcanan o kadar para heba oldu.


Sosyal medyada paylaş!

1
5 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
1
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!