OLED Lambalar Resmen Bir Tasarım Harikası

2 min


1
6 paylaşım, 1 puan

Üretim 2014 Yılında Başladı

LG, dünyadaki bir ilki 2014 yılında tanıttığı katlanabilir ışık ile başarmıştır. Herkes tarafından çok çok dikkat çeken katlanabilir ışıklar 2014 yılında tanıtılan ışıklardan bir farkı var o da daha çok geliştirilmiş ve kullanım süresi uzatılmış olmasıdır. 3 sene geçen bu süre zarfında en son halini alan katlanabilir ışık Londra’da tanıltı. Tanıtım LG Displays, kontrolünde London Design Junction Show’da gerçekleştirildi. OLED aydınlatma olarak bilinen bu ışıklar oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Katlanabilir ışık 2014 yılından beridir üretilmekte. Güney Koreli bu şirket OLED teknolojisini en son üretime ve piyasaya çıkmış olan Amiral Gemisi LG V30’da kullanılmıştır.

 

lg-13-yil-kullanim-omru-sunan-katlanabilir-oled-lambalarini-tanitti-1506343986.jpg

 

OLED Nedir?

OLED ışıklar, yeni nesil telefonlarda kullanılan OLED ekran ile aynı işlemi görmektedir. OLED ekranın telefonda ki işlevi ise her bir piksele ayrı ayrı ışıklandırma vermektir. Yani bir pikselde bulunan ışığı parçalayıp her yere yayarak daha fazla ışık vermektedir. Bu katlanabilir ışıklar (OLED) gereğinden fazla esnek bir yapıya sahiptir ve en önemlisi insan gözünü rahatsız etmeyecek şekilde ışık vermektedir. İnsan gözü konusuna girmişken, evinize aldığınız ışıkları kontrollü almanızı öneririz. Çok ışık veren ışıklar kullanmayınız bu ışık sizin gözlerinize zarar vermektedir. Kimi ışıklar dışarıya çok radyasyon verebilir bu vücudunuza kanser bile yapabilir.

 

46227491c7616d17f79cdae8b6a7fee97f9a02c4.jpeg

 

OLED Lamba Şekilleri ve Kullanım Süresi

OLED ışıklar, plastikten yapılmış bir yapının üzerine yerleştirilmiş olan ışıktır. Tam üç farklı şekilde tasarlanmıştır. Bir tanesi kare kalan ikisi de dikdörtgen şeklindedir. LG’nin OLED ekranları, 30 bin ila 40 bin saat arası bir kullanım sunar yani bu da tamamen kullanım süresini bitirmiş olacaktır. Yukarıda ki verileri matematiksel işlemler ile kullandığımız zaman kullanıcı taraflı bir problem yaşanmadığı sürece günlük 10 saat kullanılabilecek. Bu saat dilimini yıllara bölmek gerekirse yaklaşık 13 yıl ve hatta daha fazla kullanım ömrü sunacaktır. LG, OLED ekranlar kullanıldıkları ortama güzellik, şıklık ve ferahlık verecek şekilde tasarlanmıştır. Katlanabilir olduğu için yaratıcı da durmaktadır. LG OLED lambaları için seri üretime önümüzdeki yıl geçeceğini duyurdu.

 

de53829ea63e0af01dc67ab940cb7c6dc7429cd3.jpeg


Sosyal medyada paylaş!

1
6 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Serdar Sarıyıldız

Twitter & İnstagram : serdarsylz

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!