Ölmek Üzere Olan İnsanların En Çok Dile Getirdiği 4 Pişmanlık

1 dk okuma süresi


2
8 paylaşım, 2 puan

Ölüm, hayatın bir gerçeği olarak her insanın elbet bir gün tanışacağı bir son olarak görülmektedir. İnsanlar, hiç ölmeyecek gibi yaşayıp geri dönülmez hatalar yapması ecel anında pişmanlık durumlarının oluşmasına neden olmaktadır. Ölümün her an insan hayatı içerisinde olduğunun hatırlanması insan ilişkilerinin düzenlenmesinde büyük bir etki oluşturduğu aşikar. Bakım merkezlerinde çalışan kişilerin ölmek üzere olan hastaların en çok dile getirdikleri pişmanlıkları ise şu şekilde anlatmaktadır;

Ölmek üzere olan kişilerin büyük bir çoğunluğu geçmişte hayalini kurdukları şeyleri yerine getiremedikleri için pişman olduklarını dile getirmiştir. Başka kişilerin beklentileri ile geçen bir hayatta özgür kararlar verememeleri ve isteklerinin sadece bir hayal üzerine kalmaları ölüm sırasında bir keder, bir üzüntü olarak gözyaşları haline gelmektedir.

Birçok kişi ise hayatı dolu, dolu yaşayamadığını dile getirerek çok çalışmaktan o kadar çok pişman oldukları dile getiriyorlar. Paranın belirli bir zaman içerisinde değerli olduğunu eşe, aileye, çocuklarına gerekli ilgi göstermeyip doğayı, güzellikleri yeterinde tanıyamadıkları için oldukça üzgün olduklarını dile getirerek ölümle mücadeleye devam ediyorlar.

Pek çok insanın ortak pişmanlığı ise duyguları ile alakalıdır. Rededilme korkusu, cesaretsizlik, korku gibi etmenlerden dolayı ifade dilemeyen duygular ileri yaşlarda büyük bir pişmanlığın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Belki, cesaretimi o gün toplasaydım şuan başka bir yerde olurum cümlesi tüm başlığın önemini açıklamaya yetiyordur.

Ölüm anında pişmanlık duyulan bir başka durum ise arkadaşlık üzerine olduğu görülmektedir. Yalnızlık ile ölümün bir araya geldiği anlarda eski zamanlara özlem olarak dostlar ile iletişimlerin kesilmesi üzerine bir pişmanlıklarının olduklarını dile getirmişlerdir. Mutlu gibi davranmak ölüm anında birçok kişinin sahte olarak yaptığı bir davranış gibi görünse de yalnızlık oldukça zor ve özlenen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

 


Sosyal medyada paylaş!

2
8 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
5
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!