Yine Yeni Yeniden; Bir ÖSYM Klasiği

1 min


0
5 paylaşım

Milyonlarca genç bu sabah kaderlerini belirlemek amacı ile üniversite seçme ve yerleştirme sınavının ilk ayağı olan YGS için ter döktü. Bu yıl farklı düzenleme ve kurallar ile gerçekleştirilen YGS için getirilen kurala göre sınav saatine 15 dakika kala salonların kapanması birçok gencin sınava girememesine neden olmuştur. 1 dakika ile sınava girme hakkını kaybeden gençlerin yaşadığı sinir krizleri okul bahçelerinde birçok tepki ve gösterilerin oluşmasına neden olmuştur.

Aldığı bu karar ile ÖSYM birçok gencin kaderi ile oynamış olup bir yıllık emeklerin hiç edilmesine olanak sağlamıştır. Konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmamasına karşın başlatılan kampanyalar ile hedef tahtası konuma gelen ÖSYM gerek ünlüler gerekse halk tarafından büyük tepkilere maruz kalmıştır. Sınav başlamasına 1 dakika kala kapanan girişler için getirilen yeni uygulama birçok gencin olumsuz yönde etkilenmesine neden olmuştur.

Sınav sabahı hiç mi aksi bir durum meydana gelmez? Trafik durumu hiç mi göz ardı edilmez? Bu soruların cevaplarını veremeyen ÖSYM kararın yerinde olduğuna dair paylaşımları birçok gencin sinir krizi geçirerek hastaneye kaldırılmasına neden olmuştur. Az değil, tam bir yıllık emek! Gecesini gündüzüne katarak eksik olduğu konuları tamamlayarak hazırlıklarını bitiren öğrenciler için gelecekleri o 15 dakika nedeni ile karartılıyor!

Birçok kişi bu haberlerin gündeme gelmesinin ardından başta Twitter üzerinden ÖSYM’Nin resmi hesabına twitter atarak “Emeğiniz Emanetimizdir!” sözünün hangi alanda geçerli olduğunu sorarak tepkilerini dile getirmiştir. Her şeyden önce ortada bir hak vardır. Yetkililer uykusuz geçen gecelerin hesabını bu gençlere nasıl verecek acaba hiç düşündüler mi? Bu yazımızda da bizler ÖSYM için tepkimizi ortaya koyuyoruz ve bu gençlerin hakkı olan telafi sınavının getirilmesi için derhal çalışmaların başlaması gerektiğini dile getiriyoruz.

 


Sosyal medyada paylaş!

0
5 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
3
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!