Özgür Özel “İddialar Asılsız Deniz Baykal’ın Durumu İyi”

Özgür Özel Sevilay Yılman'ın sosyal medya üzerinden yaptığı "Deniz Baykal'ın beyin ölümü gerçekleşti" söylemlerine karşın açıklamalarda bulunarak iddiaların asılsız olduğunu ifade etti.2 min


2
8 paylaşım, 2 puan

Dün akşam saatlerinde CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın beyin ölümünün gerçekleştiği hakkında ortaya atılan iddialar sonucunda CHP’li vekiller Ankara’da ki İbn-i Sina hastanesine akın etti.

Habertürk’ün yazarlarından biri olan Sevilay Yılman’ın kendine ait sosyal medya hesabından Deniz Baykal’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini belirtmesi ortalığı karıştırdı. Ortaya atılan iddialar ardından CHP’li milletvekilleri Ankara ibn-i Sina hastanesine akın ederken, Hastane önünde bulunan Grup Başkanvekili Özgür Özel’den Deniz Baykal’ın sağlık durumu ile ilgili olarak bir açıklama geldi.

Özgür Özel hastane önündeki basın mensuplarına yaptığı açıklamada doktorların Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkında söylediklerini tekrarladı. Bir televizyon kanalının muhabirinin sosyal medya üzerinden bu iddiada bulunduğu ve bu iddianın çoğalarak endişe yarattığını söyleyen Özgür Özel, paylaşım yapıldıktan sonra Deniz Baykal’ın doktoru ile görüştüklerini vurguladı.

DURUMU STABİL

Özgür Özel yaptığı açıklamada “Deniz Bey’in takibine devam eden doktor son yapılan açıklamalardan beri durumunda hiç bir değişiklik gerçekleşmedi. Durumu hala stabil olarak devam ediyor. Kötüye doğru herhangi bir gidiş söz konusu değil. Yarın sabahta planlanan bir tomografi çekilerek sonuçları o zaman sizinle paylaşırız.

Sosyal medyada infial yaratan paylaşımlara da itibar etmeyiniz. Bu paylaşım Deniz Bey’in sevenlerini ve Türkiye’yi oldukça tedirgin bir durumda bıraktı. Biz bu gece Sayın Deniz Baykal’ın sağlığına, geçireceği iyi ve güzel yarınlar için olumlu haberler almayı bekliyoruz. Sağlının kötüye gitmesi gibi bir durum söz konusu değil. Hakkında çıkan sağlığı çok kötü gibi haberler tamamen asılsızdır.” ifadelerini kullandı.

Yapılan tüm bu açıklamalardan sonra ise Sevilay Yılman hatasını düzelterek “Az önce Şaban Sevin. ve Mehmet Sevigen arayıp, Deniz Baykal’ın durumunun kritik fakat beyin ölümü gerçekleştiği bilgisinin doğru olmadığını söylediler” dedi.

3 AMELİYAT

Gece saatlerinde hastane önünde bekleyen çok sayıda CHP’li milletvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş hastane önüne gelişleri ile ilgili açıklamalarda bulunarak “Deniz Bey bugün toplamda üç defa ameliyat oldu. Kimse burada onu yalnız bırakmıyor. Meclis çalışmalarını aksatmayacak şekilde gelip burada nöbet tutuyoruz. Sayın Deniz Baykal’ın ve ailesinin sürekli yanındayız. Şuanda Sayın Genel Başkanımızda yukarıda ve biz ise 50 Milletvekili arkadaşımız ile gece nöbetine devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


Sosyal medyada paylaş!

2
8 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
4
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!