Pek Çok Kişinin Alabileceği 3 Ekonomik Araç

3 min


0
6 paylaşım

Otomotiv sektörü o kadar gelişti ki satın aldığınız bir araç evinizden bile daha konforlu olabiliyor. Özellikle otomotiv mühendisleri, araçların içini son teknoloji ile donattıkları için aracınız da en az eviniz kadar kullanışlı ve lüks bir hal alıyor. Tabi buna rağmen her üreticinin aracınının yeterince konforlu olduğunu söyleyemeyiz. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de “Ne kadar ekmek, o kadar köfte” anlayışı ile hareket ediliyor. Dolayısıyla ödediğiniz ücret kadar bir hizmet alacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Buna rağmen her insanın bütçesi son model araçları alabilmek için uygun değil. Dolayısıyla ayağı yerden kesecek modeller de bütçesi olmayan kişiler için uygun. Bugünki içeriğimin hedef kitlesi de bütçesi yeterli olmayan kişiler. Tabi yine de bu araçlar o kadar ucuz değil ama bir araca göre fiyatları gerçekten de oldukça makul. Dolayısıyla eğer arabanıza yüksek bütçeler ayıramayacaksanız bu araçlar sizin için gayet ekonomik. İşte sizin için detaylı araştırmalar sonucu araştırdığım Türkiye’de uygun fiyata alınabilecek arabalar.

 

Tata Indıgo (13.875 TL)

Tata Indigo

Tata markası ile ilgili size bilgi paylaşmadan önce bu markayı detaylı bir şekilde araştırdım. Diğer araç fiyatlarına göre sıfır modeli Türkiye’de en uygun olan marka Tata Indigo. Bir hint markası olan Tata, piyasaya çıktıktan bir süre sonra Alman daimler benz ile ortaklık sağlamış. Ancak bu anlaşma ne yazık ki yeterince uzun sürememiş. Bu süreçten sonra yeni alt markalar yaratmak üzere çalışmalara başlayan Tata, günümüzdeki Jaguar ve Land Rover markaları ile ortak bir şekilde çalışıyor. Açık söylemek gerekirse tabiki de Alman malı bir araç ile arasında her açıdan dağlar kadar fark var ancak kesinlikle ayağınızı yerden kesmekte usta bir araç. Sonuçta bu aracı satın almak için 13.875 TL gibi arabaya göre oldukça normal bir ücret ödemeniz isteniyor. Şöyle de bir durum var ki aracın yaktığı benzin ortalaması da normal araçların yaktığı benzin ortalamasına göre oldukça makul. Dolayısıyla bu araç cebini düşünenler için oldukça makul bir araba olarak karşımıza çıkıyor.

 

Geely Echo (13.889 TL)

Geely Echo

Yine ücret ve yakıt tüketimi açısından Türkiye ortalamasının altında olan bir araç sizlerle. Bir Çin markası olan Geely, aynı zamanda dünya çapında ün kazanmış Volvo ile birlikte çalışıyor. Bunun yanı sıra Londra’daki taksiciler de araç olarak Geely’nin echo modelini tercih ediyor. Normal şartlar altında oldukça güzel olan bu araç ne yazık ki Türkiye için pek de önerilebilecek bir araç sayılmaz. Çünkü bu aracın herhangi bir teknik servisi Türkiye’de olmadığı için yedek parça sorunu veya herhangi bir arıza yaşadığınızda aracınızın tamirat maliyeti normalin oldukça üstünde olacak. Zaten bu aracın fiyatının oldukça ekonomik olmasının sebeplerinden birisi de bu. Ancak aracın ucuz olmasının başlıca sebebine gelecek olursak kesinlikle Çin malı olması. Çin malı kelimesinin ne demek olduğunu biliyorsunuzdur. Genel olarak dandik ürünlere halk arasında Çin malı deniliyor ki bu araç da yeterince sağlam değil. Dolayısıyla ailenizle uzun yolculuğa çıkmak için ne yazık ki bu aracı size öneremiyoruz.

 

Daihatsu Sirion (21.000 TL)

Daihatsu Sirion

Bu aracı sizin için övmek isterdim ama ne yazık ki ilk anlattığım iki araçtan hem teknik hem de kalite açısından pek bir farkı yok. Japonya’da kurulan bu otomobil markası, kısa bir süre içerisinde büyüyüp gelişerek dünyaya ürün ihraç etmeye başladı. Üst düzey sayıda ihracata rağmen ne yazık ki Daihatsu’nun dünyadaki pek çok ülkesinde teknik servisi yok.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
mehmetoyamak

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!