PKK Erzincan’da Tren Raylarına Patlayıcı Tuzakladı!

PKK'lı teröristler Erzincan ili Kemah ilçesi kırsalından geçen tren raylarına tahrip gücü yüksek patlayıcı tuzakladı. Ekipler patlayıcıları imha etti.2 min


0
7 paylaşım

PKK’nın Türkiye’deki gücünün tamamen silinmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü yurt genelinde operasyonlarına devam ederken şimdide PKK sivil halka yeniden saldırmaya başladı. Askeri kaynaklardan gelen bilgiye göre PKK’lı teröristler Erzincan iline bağlı Kemah ilçesinin kırsalından geçen tren raylarına patlayıcı tuzakladı. Tren raylarına döşenen patlayıcının halk tarafından görülmesi ile büyük bir faciadan dönüldü.

Erzincan ili Kemah ilçesi kırsalında yer alan tren raylarına döşenen bomba PKK’lı teröristler tarafından bölgeden trenin geçmesi sırasında patlatılması planlanmaktaydı. Kemah ilçesindeki tren raylarına PKK’lı teröristlerin döşediği patlayıcıyı far eden Erzincanlılar konuyu ihbar ederek bölgeye Jandarma ekiplerinin gelmesini istedi.

Jandarma Ekipleri Sevk Edildi

Erzincan Kemah ilçesinden gelen ihbar doğrultusunda bölgeye çok sayıda il Jandarma Komutanlığından asker sevk edildi. Raylara döşenen patlayıcının tuzaklanmış olan bir bomba olduğunun anlaşılması ile uzmanlar beklendi.

Jandarma ekipleri bir birine oldukça yakın noktalarda iki farklı bombanın PKK’lı teröristler tarafından tren raylarına tuzaklandığı öğrenildi. Ekipler bir birine oldukça yakın tuzaklanmış bombaları kontrollü bir şekilde imha etti. Olay sonrasında yapılan açıklamaya göre kontrollü bir şekilde imha edilen bombaların 35’er kiloluk olduğu belirtildi. Bölgeden geçecek olan trenin geçişi sırasında patlatılması beklenen tuzaklanmış bombanın treni raydan çıkartabilecek kapasitede olduğu anlaşıldı. Halkın raylarda bomba görmesi ve Jandarmaya haber vermesi ile yaşanabilecek büyük bir faciadan kurtulundu.

Tahrip Gücüne Sahip Patlayıcı

PKK’lı teröristler tarafından tren raylarına döşenen bombaların TNT ve amonyum nitrat ile hazırlandığı öğrenildi. Bomba hakkında yapılan açıklamalara göre tuzaklanmış patlayıcıların kentte son yıllarda imha edilmiş olan tahrip gücü en yüksek bombalardan bir tanesinin olduğu belirtildi. PKK’lı teröristlerin bu bombayı trenin bölgeden geçerken patlatması bekleniyordu.

Tren raylarının hasar görmesi ve oluşabilecek problemlerin önüne geçilmesi için TCDD tarafından bölge trenlerine bilgi verildi ve 3 saat boyunca tren rayı kapatıldı. Gelen ekipler güvenli bir şekilde tren raylarının bakım ve onarımlarını yaptıktan sonra rayların tekrar kullanıma hazır olduğu belirtildi.

Erzincan Kemah ilçesinde tuzaklanmış bombanın kimler tarafından bölgeye ulaştırıldığı ve kim tarafından yerleştirildiğinin öğrenilmesi için geniş çaplı operasyon başlatıldı. PKK’ya son zamanlarda ağır zayiatlar verilmeye başlandı ve Türkiye üzerinde karanlık oyunlar çevirmek isteyen terör örgütü üyeleri sivil halka saldırmaya başladı. Sivil halkın zarar alması ile halkı tekrar tedirgin etmek isteyen PKK’lıların oyununu ancak emniyete ve jandarma ekiplerine halk tarafından gelecek ihbar doğrultusunda halk çözebilecektir.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!