Playstation 5 Ne Zaman Geliyor?

Playstation serisinin dört gözle beklenen konsolu Playstation 5 'in çıkış tarihi bekleyenlerini fazla sevindirmeyecek gibi gözüküyor. 2 dk okuma süresi


5
5 paylaşım, 5 puan

playstation 5 çıkış tarihi

Playstation 5’in Çıkış Tarihi

Oyun konsolu dünyasında Xbox ile zirveyi paylaşan Playstation serisi bilindiği üzere en son 2016 yılının Kasım ayında PS4 Pro‘yu kullanıcılar ile buluşturmuştu. PS4 oyun konsolundan sonra PS4 Slim ve PS4 Pro ‘nun piyasaya sürülmesinin ardından artık gözler Playstation 5‘e çevrildi. Hakkında pek çok haber çıkmasına rağmen bu haberlerin doğruluğuna dair net bir şey söyleyebilmek mümkün değil.

Playstation 5 ‘in çıkış tarihi hakkında söylenebilecek en güçlü bilgi ise 2019 ya da 2020 yılından önce çıkmayacağıdır. PS5 ‘in yaklaşık 2-3 yıl sonra çıkacağına dair bilgilerin güçlü olmasının ana sebebi ise oyun konsolunun 4K televizyonlara yönelik üretilmesidir. 4K çözünürlüğe sahip televizyonların dünya genelinde yaygınlaşmasının ardından PS5 ‘in piyasaya sürülmesi ve kullanıcılara daha başarılı bir görüntü performansı sağlanabilmesi için en az 2-3 yıl beklenmesi gerektiği düşünülmekte.

Playstation 5 Hakkında Merak Edilenler

Playstation 5 ‘in 4K kapasiteli bir oyun konsolu olarak üretilmesi haberi kullanıcı kitlesi tarafından büyük bir yankı uyandırdı. Günümüzde yaygın olarak kullanılmıyor olması eksi bir durum olarak gözükse de Playstation 5 ‘in bu televizyonların yaygın olarak kullanıldığı bir dönemde piyasaya sürülmesinin beklenmesinden dolayı oyun konsolu meraklıları biraz daha pozitif düşüncelere kapılmakta.

Kullanıcılar tarafından merak edilenler arasında PS4 Pro ‘da oynanabilen oyunların PS5 ‘de oynanıp oynanamayacağı bulunmakta. Duyuruları göz önünde bulundurarak PS5 ‘in geriye yönelik uyumlu bir cihaz olabileceğini söyleyebiliriz. PS4 Pro ‘nun henüz 2016 yılının sonuna doğru piyasaya sürülmüş olması ve PS4 Pro ‘dan sonra çıkarılacak oyun konsolu modelinin PS5 olacağını düşünürsek oyunlar konusunda herhangi bir uyumluluk sorunu çıkacağı düşünülmemekte.

Playstation 5 ‘in donanımı konusunda şu an için herhangi bir şey söyleyebilmek mümkün değil. Ancak Playstation ‘un en büyük rakibi olan Xbox ‘ın son olarak çıkarmış olduğu One X modelinin donanımsal kapasitesini göz önünde bulundurursak Playstation 5 şimdiden büyük bir merak uyandırıyor. Xbox One X ‘in donanımsal özelliklerinden bahsedecek olursak 12 çekirdekli GDDR5 bellekle eşleştirilmiş 8 çekirdekli bir 2.3 GHz AMD Jaguar işlemciye ve 1172 MHz ‘de çalışan bir AMD Radeon 6 GPU ‘ya sahip olduğunu söyleyebiliriz. 2017 yılında Xbox ‘ın böyle bir oyun konsolu çıkarmasının ardından Playstation 5 ‘in donanımsal özellikleri hakkında söylenecekleri şimdiden merak ediyoruz.


Sosyal medyada paylaş!

5
5 paylaşım, 5 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!