Pokemon Go Yapımcılarından Harry Potter’ın Oyunu Geliyor

Pokemon Go oyununun yapımcısı olan Niantic, oyun severlere harika bir haber vererek Harry Potter serisinin oyun haline getirileceğini ve Harry Potter: Wizzards Unite adında ki oyunun yapımına başlandığını duyurdu.1 dk okuma süresi


3
8 paylaşım, 3 puan

Geçtiğimiz sene içerisinde Pokemon Go oyununu piyasalara sürerek, milyonlarca insanı sokağa döken Niantic, yepyeni bir oyun ile kullanıcıların gönlünü fethetmeye geliyor. Artırılmış gerçeklik destekli Pokemon Go oyunu ile uzun süre gündemden düşmeyen Niantic, bir süredir merakla beklenen oyununun Harry Potter olduğunu ve telefonların adeta birer asaya dönüşeceğinin duyurusunu yaptı.

Harry Potter: Wizzards Unite olarak açıklanan bir sonraki oyunda Niantic yine başarılı bir imza atacağa benziyor. J.K. Rowling’in 7 seriden oluşan kitapları ile beyaz perdeye uyarlanmış olan oyun, 8 bölüm ile ekranlara gelerek dünyanın en çok izlenen seri yapımları arasına girmeyi başarmıştı. Harry Potter efsanesinin akıllı telefonlara oyun olarak gelme fikri ise bir çok kullanıcıyı şimdiden heyecanlandırmış durumda.

Warner Bros IE’nin bağlı olduğu Niantic ve Portkey Games yaptığı anlaşma ile Harry Potter: Wizzards Unite oyununu modern teknoloji ile kullanıcılara sunmayı hedefliyorlar.

Harry Potter: Wizzards Unite İle Telefonlar Birer Asa Olacak

Pokemon Go oyununda kullanıcılar tarafından ilk kez deneyimlenen bir sistemle çalışacak olan Harry Potter: Wizzards Unite’de telefonlar artık pokedex değil birer asa ya da büyücünün ihtiyacı olan bir şeye dönüşecek. Niantic ise konu hakkında yaptığı açıklamada “Oyuncuların maceralarına devam edebilmek için büyüleri öğrenip harekete geçmesi, gizemli olan yerleri keşfetmesi, ikonik karakterlerle yola çıkması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

2018’in İlk Çeyreğinde Görüntüler Geliyor

Yeni oyunda da, Pokemon Go’da olduğu gibi kullanıcıların 4 gruba ayrılacakları belirtildi. Yapımın daha güçlü temeller ile karşımıza geleceği belirtilirken, oyunun ilk görüntülerinin ise 2018 senesinin ilk çeyreğinde paylaşılması planlanıyor. Pokemon Go’nun Türkiye’ye bir türlü gelememiş olması oldukça fazla konuşulduğu için Harry Potter: Wizzards Unite’in Türkiye’ye ne zaman geleceği konusunda ise yine belirsizlikler mevcut.


Sosyal medyada paylaş!

3
8 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
5
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!