Rockefeller Ailesi’nin Korkunç Tarihi ve İlluminati

2 min


0
7 paylaşım
John D. Rockefeller
John D. Rockefeller

Rockefeller ailesi, dünyadaki nakit para akışını kontrol eden, 21. Yüzyıl sömürgecilik faaliyetlerini yürüten bir aile olarak gösterilmekte. Aile servetleri tamamen gizli olup dünyanın tamamını yüzlerce kez yıkıp yeniden inşa edebilecek derecede büyük olduğu söyleniyor. Bu ailenin yaşayan en yaşlı üyesi olan David Rockefeller, 101 yaşında hayata gözlerini yumdu ve komplo teorilerinin tekrar gündeme gelmesini sağladı. Hedeflerinin daima yeni dünya düzeni oluşturmak olduğunu söyleyen David Rockefeller, 100. yaş gününü kutlarken hedefinin 200. yaş gününü de kutlamak olduğunu belirtmişti.

İlk girişimleri olan Northern demir yoluna asıl sahiplerine borç para verip, daha sonra bu parayı aniden geri istemeleri sonrası haksız şekilde elde etmişlerdi. Servetlerinin artmasında en büyük katkı insanların emeklerini sömürmekten geçiyordu. Sahip oldukları madenlerde çalışan işçiler, asgari ücretin kat ve kat altında ve zor koşullarda çalışıyorlardı.

Ludlow katliamından bir kare

David Rockefeller, bünyesinde yer alan şirketler grubu tarihin en önemli katliamlarından birisine imza atmıştı. Yüksek mesai ve düşük ücret altında çalışmaya zorlanan insanlar, büyük bir cesaret ile grev yapmaya karar verdi. Grevin önüne geçebilmek adına Rockefeller ailesi eli silahlı haydutlar ile anlaştılar. Bunun sonuncunda tam 2 kadın ve 11 çocuk hayatını kaybetti. Grev sonucu medya organlarını elinde bulunduran aile, şirketleri ve kendi adlarına sürekli yüceltici yazılar yazdırarak toplum içerisinde söylenen kendileriyle ilgili tüm olumsuz düşünceleri kısa sürede değiştirdiler.

David Rockefeller, en büyük ve önemli olan atılımı ise eğitim alanında yaptı. Gelecek neslin ve halkın beynini daha iyi kontrol altına alabilmek adına çeşitli eğitim kurumlarına vakıflar ve burslar dağıtarak kendi adlarına çalışmalarda bulunacak kişilerin ön plana çıkmalarını sağladı. Servetleri her geçen gün artarken, vergilerden muaf olan aile yapması gereken bağışları yapmayarak, paralarını kendi çıkarları doğrultusunda kullandı. Böylece bir nevi vergi kaçakçılığyla servetlerini daha da perçinlediler.

Korkulan bir diğer gerçekten de bahsetmek gerekir ise; Türkiye’de meydana gelen 80 darbesinin arkasında da Rockefeller olduğu söylenmekte. Dünya üzerinde yer alan tüm ülkelerin ekonomik faaliyetlerini kontrol altına almak isteyen bu aile, çeşitli saldırılar ile önce ülkeleri karıştırıyor sonrasında sivil toplum örgütleri ve büyük şirketler aracılığıyla ıslahatlar gerçekleştirerek yavaş yavaş ekonomi ve ülkeyi ele geçiriyor. Modern sömürgeciliğin devamını niteliğinde yer alan bu girişimler, Rockefeller ailesinin katrilyonlarca dolar servete sahip olmalarına neden olmuştur. Dergi ve araştırmalarda bahsedilen dünyanın en zengin 10, 100 ve 1000 insanı tamamen insanlara göstermelik olarak belirtilmektedir. Rockefeller ailesinin her ferdi, bu listenin tamamen değişmesine, baştan oluşmasına neden olabilecek kadar mal varlığına sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
5
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

2 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu adam bu kadar para kazanmayı neden istemiş olabilir ki yani ne gerek var binlerce insanı öldürmeye ülkeleri karıştırmaya falan? Boş bir adam

    1. Hırs diyelim. Paranın verdiği güç ile insanları, ülkeleri ve ekonomileri yönetme isteği.. 200 yaşına kadar yaşasaymış milyonlarca insanın ölümünden sorumlu tutulabilirdi.

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!