Rusya’da Alarm Verildi! 21 Bin Kişi Tahliye Edildi

Rusya'da 11 farklı bölge için 57 anonim kişi bomba ihbarı yaptı. Rus yetkililer harekete geçti 11 farklı bölge için toplam 21 bin kişi bölgeden tahliye edildi.2 dk okuma süresi


3
7 paylaşım, 3 puan

Dünyanın dört bir yanını kasıp kavuran terör örgütleri son zamanlarda pek çok farklı noktada yaptıkları eylemlerden ötürü yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bu sebepten dolayı Türkiye başta olmak üzere tüm dünya ülkeleri gelen bomba ihbarlarını acil kodu ile duyuruyor ve bölgeye çok sayıda ekip gönderiyor. Buna göre Rusya’da alarm verildi! 21 bin kişi tahliye edildi. Peki sebep neydi neler yaşandı.

Bilindiği üzere bazı anonim kişiler bomba ihbarları yaparak polisi kandırmaya çalışabilmektedir. Ancak Rusya’da bugün çok önemli bir olay yaşandı. Rusya emniyetine bomba ihbarı yapıldı. Bu ihbardan sonra Rus emniyeti hızlı bir şekilde harekete geçti ve bölgeye çok sayıda ekip sevk etti. Ancak olaylar aslında bundan sonra başladı.

57 Bomba İhbarı Yapıldı!

Rus emniyetine gelen bomba ihbarının ardından ekipler harekete geçti ancak o andan sonra çağrı merkezine toplam 57 anonim kişinin 11 farklı bölge için bomba ihbarı yaptığı duyuruldu. Rusya Federasyonu konu hakkında tahkikat başlattı ve 11 farklı bölgede bulunan yaklaşık 20 bin kişi bölgeden uzaklaştırıldı. Tüm evlerin, iş yerlerinin, caddelerin, sokakların ve ana merkezlerin boşaltılmasından sonra Rus polisleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alarak bölgede bomba arama çalışmaları başlattı.

Bomba İzine Rastlanmadı!

57 anonim kişinin 11 farklı bölge için bomba ihbarının yapmasından dolayı Rus ekipleri tüm imkanlarını seferber ederek detaylı bir inceleme yaptı ancak şu anda yapılan son dakika duyurularına göre 11 farklı bölgede her hangi bir bomba izine rastlanmadığı belirtildi. Peki bu ihbarlar asılsız mıydı? Rusya kandırıldı mı? Yoksa bombalar halen bulunamadı mı?

İhbar Edenler Araştırıyor

Rus yetkililer normalde bomba ihbarından sonra hemen bölgeyi boşaltmıyor ancak 57 farklı kanaldan farklı farklı anonim kişilerin bomba ihbarı yapması üzere 11 bölgeden toplam 21 bin kişi can güvenliği için çıkartıldı. Ancak bomba izine rastlanmamasından dolayı şimdi Rus ekipleri arayan ve bomba ihbarı yapan kişilerin kim olduğunu aramaya başladı. Bilindiği üzere Rusya, Suriye’de YPG mevzilerini vurmuştu pek çok askeri kaynaktan Rusya’nın en çok YPG’den böyle bir hamle yaparak kendilerini oyuna getirme amacının olduğundan şüphelenmektedir. Olay için geniş çaplı operasyon devam ediyor.


Sosyal medyada paylaş!

3
7 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!