Sadece Zenginlerin Alabileceği Oyuncaklar

3 min


0
7 paylaşım

Bir çocuğun oynayabilmesi için oyuncaklara en fazla ne kadarlık bir harcama yaparsınız? Ne kadarlık harcama yaparsanız yapın, eminim ki bu oyuncakların hiç birini çocuğuna alamayacak binlerce aile var. Eğer bu oyuncakları alabilseniz bile “Bu fiyata oyuncak mı olur?” soru işareti eminim ki aklınızda hep kalacak. Biz de çocukluk dönemimizde oyuncaklar ile büyüdük ama şahsen benim tüm oyuncaklarımın toplamının, bu listedeki oyuncakların bir tanesi kadar pahalı olduğunu sanmıyorum. Tabi aradan geçen yıllar ile birlikte hem ekonomik düzey ilerledi, hem de oyuncak sektörü de gelişti. İşte bu sayede pek çok aile, çocukları için daha kaliteli, daha sağlam  oyuncaklar alabiliyor. İşte bugün, sizlere sadece zenginlerin alabileceği birkaç oyuncağı listeledim. Keyifli okumalar!

 

Mini Ferrari

25.000$’lık mini ferrari

Yukarıda gördüğünüz çocuklar için üretilmiş mini ferrarinin, diğer oyuncak arabalara göre pek çok farkı var. Zaten bir fark olmasaydı, Ferrari bu oyuncak için 25.000$ paha biçmezdi. Öncelikle bu mini ferraride, gerçek bir araba gibi bir motor var. Yani çocuğunuz bu araca binince anahtarını takıp aracı çalıştırarak aracı sürebiliyor. Tabi bu araçlar 0-6 yaş arası grup için üretildiğinden dolayı öyle yüksek hızlar yapmıyor. Bu araç Türkiye’de satılmıyor. Sadece İngiltere, Fransa ve Amerika gibi ülkelerde satılan bu oyuncağa sadece 20-30 çocuk sahip. Belki de çocuğunuz  için bu parayı oyuncağa yatırmaktansa çocuğunuz büyüyünceye kadar 25.000$ faize atarak çocuğunuz büyüyünce gerçek bir ferrari alabilirsiniz.

 

Lego Batman

27.000$’lık gerçek ebatlardaki batman

Şu yukarıda görmüş olduğunuz batman çakması lego arkadaş için firmanın biçtiği paha 27.000$ olmuş. Şimdi şöyle bir şey var. Bu görmüş olduğunuz şey sadece bir oyuncak ve hiçbir ek fonksiyonu yok. Yani çeşitli özellikleri olsa belki bu fiyat biraz daha normal görülebilirdi ama vasıfsız bir oyuncağa 27.000$ ücret ödemek pek de mantıklı gibi görünüyor. Eğer bu boyutlardaki bir oyuncağa bu fiyatı verirsem emin olun ki onu kavgalara götürür, sokakta top oynatır ve daha pek çok işimi ona yaptırırdım. Belki de bu fiyata bu oyuncağı almak yerine asgari ücret ile 7 yıllık hizmetçi tutabilirsiniz. En azından istediğiniz bütün işleri yapacak…

 

Benzinli Mini Jip

33.000 dolarlık benzinli minik jip

Jeep firmasının yetkilileri, kendilerini aşarak minik bir oyuncak jip üretme kararı almış. İşte üretilen jip de yukarıda. Bu jipi diğer oyuncaklardan ayıran en belirgin özellikleri, gerçeği ile birebir olması. Sadece çocuklar için olduğundan dolayı motor gücü azaltılmış ve güvenlik düzeyleri üst düzeye alınmış. Oldukça albenili olan bu oyuncak için 33.000 dolar verilir mi tartışılır ama çocukluğumda böyle bir oyuncağa sahip olmayı kesinlikle çok isterdim. Ayrıca şunu da dipnot olarak düşeyim, şuan kullanmakta olduğum gerçek arabanın değeri ne yazık ki bir oyuncak jip kadar etmiyor.

 

Bahçe Oyun İstasyonu

 

97.000 dolarlık ultra lüx oyun istasyonu

Önce oyuncağa, sonra da fiyatına bakıyorum da gerçekten oldukça abartılı bir fiyat. Gerçi oyuncağın maliyetini bilmiyorum ama yine de bu tür bir oyuncağa bu fiyatın verilmeyeceğine adım kadar eminim. Bu görmüş olduğunuz oyun istasyonunu, villanızın bahçesine 97.000$ ücret karşılığında getirebiliyorsunuz. Ben yine size bir fakir taktiği vereyim. Parka yakın güzel bir ev bulun. daha sonra 97.000$ ile bu evi satın alın. Çocuğunuz da istediği zaman parka inerek oyununu oynayabilsin. Gerçi tabi güvenlik ve hijyen açısından yukarıdaki oyun istasyonu kadar kullanışlı olarak görünmese de eminim ki 97.000$’ı bir oyuncağa vermek tam anlamıyla bir zenginlik belirtisi.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
1
Helal Olsun
mehmetoyamak

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!