Sahte Belgelerle Tıp Fakültesi Kazandığı Söylenen Nuriye Kalkmaz ÖSYM’yi Suçladı

Tıp Fakültesini kazandığını söyleyerek herkesi kandırdığı ve sahte belgeler düzenlediği iddia edilen Nuriye Kalkmaz hata varsa ÖSYM'ye aittir sahte belge düzenlemedim ifadelerini kullandı.2 dk okuma süresi


6
12 paylaşım, 6 puan

Son günlerin eğitim konusunda en çok konuşulan kişisi şüphesiz ki Nuriye Kalkmaz‘dır. Peki Nuriye Kalkmaz kimdir? Buna göre Nuriye Kalkmaz Kütahya ili Fatih mahallesinde oturan ve Devlet Hatun Kız Meslek Lisesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun bir öğrencidir. Günde 2 saat uyku ile Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi‘ni kazandığının öğrenilmesi ile Nuriye Kalkmaz’ı belediye başkanı ve il Milli Eğitim Müdürü evinde ziyaret etmiştir.

Orta bütçeli bir aileden geldiğini söyleyen Nuriye Kalkmaz’ın meslek lisesi çıkışlı olması ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmasından sonra başarısı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın kulağına kadar gitmiş ve Bakan Nuriye Kalkmaz’ı evinde ziyaret etmiştir. Ancak Bakanın ev ziyaretinden sonra Nuriye Kalkmaz’ın sahte belge düzenlediğine dair basında önemli haberler yayımlandı.

Sahte Belge Düzenledi Açıklamaları Yapıldı!

Gazetelerin köşe yazarları tarafından yapılan yorumlarda Nuriye Kalkmaz’ın ÖSYM sonuç belgesi kontrol edildiğinde öğrencinin kazandım dediği Tıp Fakültesini kazanmadığı ve Jeofizik bölümünü kazandığı iddia edildi. Bu haberlerin yayımlanması sosyal medya da Bakanı bile kandıran Nuriye Kalkmaz yorumlarının yapılmasından sonra Nuriye Kalkmaz önemli açıklamalarda bulundu.

Hata Varsa ÖSYM’nindir

Nuriye Kalkmaz, YÖK’ü ele geçirdiğimi ve sahte belgelerle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi kazandığımı söyleyenler var ancak bunlar hiç birisi doğru değildir. Eğer böyle bir bilgim olsaydı zaten üniversiteye gitmezdim ifadeli bir açıklama yaptı.

nuriye kalkmaz

Nuriye Kalkmaz sonuçların açıklanması ile ÖSYM’ye girdiği ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandığını gördüğünü belirterek sonucu yazdır diyerek Tıp Fakültesini kazandığını ilan ettiğini söyledi. Buna göre Nuriye Kalkmaz her hangi bir sahte belge düzenlemediğini ve hata varsa dahi bu hatanın ÖSYM’ye ait olduğu açıkladı.

Nuriye Kalkmaz Tıp Fakültesini Kazandı Mı?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz haberi pek çok kanal aracılığı ile sizlerde öğrenmiş olabilirsiniz. Nuriye Kalkmaz tarafından yapılan açıklamaya göre gerçekten kazandığı ve sonuç belgesi ile bunu kanıtladığı belirtilmektedir. Ancak internette Nuriye Kalkmaz’ın sahte belge düzenlediğine dair açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Bugün ortaya çıkan gerçek tercih kağıdına göre 5. sıradaki İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği’ni kazandığı gözükmektedir. Nuriye Kalkmazın neden böyle bir yalana başvurduğu ise halen akıllarda soru işareti olarak durmaktadır.


Sosyal medyada paylaş!

6
12 paylaşım, 6 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
8
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
6
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
7
Bayıldım
Kızdım Kızdım
7
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
9
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!