Sakarya’da Suriyeli Kadına Tecavüz Edip Öldüren Kişiler Adliyeye Sevk Edildi!

Suriye'de doğumuna az kala 9 aylık bir kadına tecavüz edip yanında bulunan 10 aylık bebeği ile birlikte öldüren şahıslar adliyeye sevk edildi.2 dk okuma süresi


0
13 paylaşım

Ülkemiz de yaşanmakta olan olaylar ve problemler malesef her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile Suriye – Türkiye çatışmaları ve kavgaları gündeme getirilmeye çalışıldığı gibi çeşitli ırk, din, mezhep gibi ayrımcılıklarda yapılmaya çalışılmaktadır.

Geçtiğimiz gün Sakarya’da yaşanan olay malesef yürekleri dağladı. Sakarya’da yaşanan olayda Suriyeli 9 aylık bir kadına zorla tecavüz eden şahıslar daha sonra kadının kafasına taşlar ile vurarak canice öldürdüğü gibi Suriyeli kadının 10 aylık bebeğini ise şahıslar boğarak öldürdü. İlgili şahısların yakalanması için kararın çıkması ile birlikte şahıslar yakalandı ve bugün mahkeme sevk edildi.

tecavuz.jpg

Halk Toplandı

Mahkemenin önünde Suriyeli kadınlara tecavüz edip vahşice öldüren ve 10 aylık bebeği de boğarak öldüren şahısları almak ve onları darp etmek isteyen vatandaşlar güvenlik güçlerine zor anlar yaşatarak ”idam istiyoruz”, ”onları bize verin” gibi sloganlar attı. Buna göre güvenlik güçleri halkı bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı gibi her hangi bir arbedenin yaşanmaması içinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Suriyeli kadına tecavüz edip kafasına taş ile vurarak öldüren ve 10 aylık bebeği de boğarak öldüren şahısları güvenlik güçleri mahkemeye götürdü.

Olay Yerinde Ateş Açıldı!

Halkın toplanması ve güvenlik güçlerine zor anlar yaşatmasından sonra güvenlik güçleri yoğun bir arbedenin yaşanmaması için içeriye girmek ve zanlılara vurmak isteyen kişilere joplar ile müdahale ederek halkın sakinleşmesi için havaya ateş açtı.

Özellikle sosyal medya siteleri aracılığı ile halkın gruplara ayrılması amaçlanmaktadır. Öyle ki pek çok platformda Suriyelileri destekleyenler ve desteklemeyenler şeklinde insanlar gruplara ayrılmaktadır. Peki bundan sonra neler yaşanacak? Tecavüz olaylarının ardı arkası kesilecek mi? Bu tecavüz son bulacak mı yokas bu tecavüz sadece basına sızan bazı tecavüzlerden birkaç tanesi midir?

tecavuz-olayi.jpg

Aslında pek çok genç kız erkekler tarafından tenha yerlerde ya da kalabalık yerlerde tacize uğrayabilmektedir, hatta tecavüze uğradığı halde kimse ile paylaşmayan yada ailesine anlatmasına rağmen ailesi olayın büyümemesi için tecavüzün üstünü kapattığı pek çok olay da bulunmaktadır. Tecavüz olaylarının sona ermesi için burada ailelere ve insanlara büyük yük düşmektedir. 

Ne olursa olsun bir kadından yararlanmak istemek insanlık dışı olaylardan bir tanesidir. İnsanoğlunun kesinlikle her olayda sakinliğini ve soğukkanlılığını koruması gerekmektedir. Aksi halde kavga, dövüş, küfürler ve bunların yanı sıra tecavüz, ölüm gibi olaylarında sonu olmayabilir.


Sosyal medyada paylaş!

0
13 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!