Samsung CEO’su İstifa Etti

Son yılların hızla büyüyen teknoloji devi Samsung'un Ceo'su görevinden istifa etti. İstifa nedenleri ve istifaya götüren sürecin detayları haberimizde.1 min


0
4 paylaşım

Son yılların büyüyen teknoloji şirketi Samsung Eleckronic’in Ceo’su  Kwon Oh-hyun görevinden istifa etti. 32 yıldır bu şirkette çalışan ve 2012 yılı itibariyle Ceo ve başkan yardımcılığı görevine getirelen Kwon oh-hyun’un istifası süpriz olarak yorumlandı.

Ceo’nun istifasıyla ilgili yaptığı açıklama ise şöyle:

“Uzun yıllardır Dünya’nın en değerli şirketini oluşturduğumuz için kendimle ve ekip arkadaşlarımla ne kadar gurur duysam azdır.İnsanların birbirleriyle uyumlu,kararlı ve dost canlısı olarak çalıştğı bir şirket olması için gecemizi gündüzümüze kattık. Bunu başardığımızı düşünüyorum.Uzun süredir görevimden istifa etmeyi düşünüyorum. Şirketin şimdi her zaman olduğundan daha genç bir lidere ihtiyacı var. Bu nedenle artık göreve yeni bir gencin gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Samsung şirketinin veliahtı ve sahibi olarak görülen Lee Jae-yong yolsuzluk ve hakkında açılan soruşturmalar sebebiyle tutuklanmıştı. Onun yerine görevi devralan ve şirketin yeni bir numarası olan Ceo Kwon Oh-hyun şirketin kötü günler geçirmesine sebep olmakla suçlanıyordu. Hatta son yılların en kötü günlerini geçiren şirketin rekor bir düşüş göstereceği gelen tahminler arasında.

Ceo KwonOh-hyun ‘un istifası ise hemen gerçekleşmeyecek. İstifa kararı olarak 2018 Mart ayında görevini bırakacağını açıklaması yeni gelecek genç lideri hazırlamak olarak yorumlandı. Eski Ceo’nun ise yerini kime devredeceği, bu kişinin şirketten mi yada dışarıdan mı olacağı ise şu an için bilinmiyor. Samsung geleneklere bağlı bir şirket olduğu için gelecek kişinin şirket içinden birisi olacağı tahmin edilsede kimin olabileceği şimdilik bir gizli bilgi olarak yorumlanıyor.

Note 7 Krizi Etkili Oldu

samsung-note-7.jpgDaha önce satışa sunulan ve bataryalarında sorun olan samsung Note 7 marka telefonlar önce bataryaları değiştirilmek için toplanmıştı. Ancak batarya değişimi çare olmayınca şirket tarafından bizzat tüm telefonlar toplanmış ve aynı firmanın başka telefonları verilmeye başlanmıştı. 

Ortalıkta söylenen söylentilere göre Ceo'nun istifa etmesinde en büyük etkenin toplanan ve şirketi maddi olarak zor duruma sokan note 7 telefonlar oldu. Öyle ki toplanan bu telefonların şirkete milyon dolarlar bazında zarar verdiği duyulanlar arasında. Her ne kadar şirket note 7 krizini güzel idare edip adını daha fazla karalamadan bu süreci atlatmış olsada gelen duyumlar Ceo'nun istafasında bu süreç etkili olduğu yönünde.

Her ne kadar kulislerde note 7 krizinin etkili olduğu konuşulsada bu krizi Ceo mükemmel denilecek şekilde idare etmiş hatta tutuklanan başkan ile beraber halkın önüne çıkıp diz çökerek özür dilemişti. 

Kim nederse desin ki Samsung ceo Kwon Oh-hyun'a çok şey borçlu.Şirketin bu günlere gelmesinde en büyük pay şüphe yok ki onun.Bakalım gelen gideni aratacak mı? Onun ardından gelen kişi şirketi ne duruma getirecek hep beraber göreceğiz.


Sosyal medyada paylaş!

0
4 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
sofu44

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!