Şırnak’ta Büyük Operasyon! 26 Terörist Öldürüldü

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre Şırnak Kınalıtepe'de teslim ol çağrılarına uymayarak ateş ile karşılık veren 26 PKK'lı terörist öldürüldü.2 min


0
7 paylaşım

Türkiye’nin dört bir yanında PKK, PYD, IŞİD, YPG vb. terör örgütlerine yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Özellikle son günlerde Şırnak ve Hakkari kırsallarında Jandarma Özel Harekat birlikleri başarılı operasyonlar sergilemekte ve mağara tarama faaliyetlerine devam etmektedir.

Aylardır Şırnak ilinin dört bir yanında bulunan kırsal alanda Jandarma Özel Harekat birlikleri nöbet tutmakta ve bölgenin temizlenmesi için yoğun çaba sarf etmektedir. Şırnak ilinde devam eden operasyonlarda askeri kaynaklara önemli bir bilgi düştü. Buna göre asker Şırnak’da PKK’lı teröristler ile sıcak temas sağlandı. Alınan bilgiye göre 26 terörist teslim ol çağrılarına uymadı ve askerin üzerine ateş açtı. Bölgede bulunan 26 terörist öldürüldü. Peki olay nasıl yaşandı ve tüm detaylar nedir.

Teslim Ol Çağrısına Uymadılar!

Bilindiği üzere teröristlere ateş açmadan önce polis ve askeri birlikler öncelikle teslim ol çağrısında bulunmaktadır. Teslim ol çağrısına teröristin uymaması ile operasyon başlatılmaktadır. Bugün Şırnak ilin’de de aynı olay yaşandı. Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre Şırnak Kınalıtepe bölgesinde arama ve tarama faaliyetleri devam ederken bölgede çok sayıda teröristin olduğu öğrenildi.

Teröristlerin teslim olması için timler uyarıda bulundu ancak teröristlerden uyarının hemen ardından askerlerin üzerine ateş açıldı. Ateşe anlık olarak karşılık veren güvenlik güçleri bölgeden bulunan 26 teröristi öldürdü. Olayın Şırnak Kınalıtepe mevkiinde yaşadığı askeri kaynaklardan alınan bilgi arasında yer almaktadır.

3 Mağara Tespit Edildi

Şırnak Kınalıtepe mevkiinde teröristlerin olduğu öğrenildiği gibi yine bölgede 3 mağaranın da olduğu tespit edildi. 3 mağara için arama tarama faaliyetlerini yapılmış olup bu mağaralarda bölücü terör örgütü mensuplarına ait olduğu tespit edilen 93 el bombasi 3 kilo 800 gram C-4 tipi patlayıcı, 8 gece görüş dürbünü, 27 kaleşnikof tüfek, çok sayıda mermi, 4 kanas keskin nişancı tüfeğine de el konulduğu öğrenildi.

JÖH Birlikleri Sevk Edildi

Bölgede 3 yeni mağaranın tespit edilmesi ve çok sayıda teröristin olduğu öğrenilmesi üzerine Şırnak Kınalıtepe mevkiine çok sayıda Jandarma Özel Harekat birlikleri sevk edildi. 26 teröristin olay yerinde öldürülmesi üzerine yeni bir çatışmanın yaşanabileceği ihtimali için bölgede ekiplerin sabah saatlerine kadar bekleyeceği tahmin ediliyor.

Şırnak ilinde devam eden arama tarama faaliyetlerinde şu ana kadar çok sayıda mağara tespit edilmiş olup mağaradan ele geçirilmiş olan terör örgütü üyelerinin malzemelerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından el konulmuştur. Kınalıtepe mevkiinde yeni tespite dilmiş olan 3 mağaranın daha aranması ve 26 teröristin etkisiz hale getirilmesi üzerine bölgeye sevk edilecek ekiplerin yeni mağara aramaları yapması beklenmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!