Sırrı Açıklanamayan Arkeolojik Çalışmalar

1 dk okuma süresi


0
6 paylaşım

Arkeolojik çalışmalar, evren ve dünyanın temel yapısı hakkında bilgiler vermeye devam ediyor. Bazı çalışmalar, halen bir sır olarak kalmakla beraber büyük gizemlerinde ortaya çıkmasına neden oldu. Bu yazımızda sırrı açıklanamayan Arkeolojik çalışmalar hakkında bilgiler vererek bizler kadar sizlerinde şaşırmasını istiyoruz.

Orta Amerika’nın keşfi ile ortaya çıkan Olmekler kazıntıları 1947 yılından günümüze kadar birçok bilim insanının ortak çalışmaları ile inceleniyor. Milattan Önce 1200 yılında yaşayan bu topluluk tonlarca kilo ağırlıkta heykeller yaparak günümüzde büyük bir sır perdesinin de aralanmasına neden oldu. 

İskoçya, dünyanın en eski yerleşim alanlarına sahip bir bölge olarak gösteriliyor. Milattan Önce 15. Yüzyılda kurulan yerleşim merkezleri halen günümüze kadar sağlam kalabilmeyi başarmış. Kalıntılar üzerine yapılan çalışmalar ise halen devam etmektedir.

Roma döneminin en büyük kalıntıları arasında gösterilen Liptis Magna bugüne kadar korunmuş nadide merkezler arasında yer almakta. Batı Libya’da yer alan bu yerleşim bölgesi, yapılan her araştırma sonunda yeni izler ortaya çıkararak büyük gizemin halen araştırılmakta olduğunu göstermiştir.

Mayalar, günümüzdeki teknolojik gelişmelerin benzerlerini binlerce yıl önce kullanmaları ile bilinen ırk olma özelliğine sahip. Bunun önde gelen kanıtlarından birisi ise Meksika içerisinde bulunan Palenque kentinin sırları içerisinde yer aldığı görülmekte. Şehir içerisinde bulunan 4 katlı bir kule, mevsimlerin ve güneş açıların yansıma durumlarını net olarak göstermesi, gökyüzünde çeşitli çalışmalar yapıldığının da düşünülmesine olanak sağlamakta. 

Bugüne kadar sırrı açıklanamayan en büyük kalıntılardan birisi de İmparator Qin Shi Huang’ın mezarı ve içeriğinde bulunan binlerce pişirilmiş asker olduğu söylenmekte. Mezar çevresini kaplayan binlerce asker, hangi amaç ile orada olduğu araştırmalar sonucunda halen tespit edilememiştir. Gücün ve iktidarın temsili olarak gösterilen pişmiş askerler büyük bir müze içerisinde sadece araştırmalara açık bir şekilde muhafaza edildiği söylenmekte.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!