Sırrı Çözülemeyen Olaylar

3 dk okuma süresi


4
4 paylaşım, 4 puan

Yaşadığımız dünyada pencereden dışarı baktığımız da genel olarak her şeyin normal ve yolunda olduğunu görmekteyiz. Ancak işler pekte sanıldığı gibi gitmemektedir. Dünyanın öbür ucunda yaşanan olaylar oldukça farklıyken yine pek çok sırrı çözülemeyen olaylar bulunmaktadır. Bu yaşanan gelişmeler dünyanın nasıl bir yer olduğu ve burada kimlerin yaşadığı ya da halen kimlerin yaşamaya devam ettiği konusunda farklı düşüncelere sahip oluyoruz.

Kargamel ekibi olarak sizlere sırrı çözülemeyen olaylar makalesini hazırladık. Bu makalemiz aracılığı ile dünyanın ne kadar ilginç bir yer olduğunu sizlerde tekrar göreceksiniz. Peki bu olaylar nelerdir. Hangi sırrı çözülemeyen olaylar insanların kafasını karıştırmaya devam ediyor.

Sırrı Çözülememiş Olaylar

1-) Küçük Boylu İnsan İskeleti

Kayıtlara geçmiş dünyanın en kısa boylu insanının boyu 54 cm civarındadır. Ancak biraz sonra okuyacağınız bilgiler sizleri oldukça şaşırtacak. Çünkü Şili’de 15 cm ile 20 cm arasında ufacık bir insan iskeleti bulundu. Şimdi aklınıza bu bir bebek iskeleti olabilir gibi düşünceler gelebilir. Fakat işin ilginç yanı şu ki bulunan insan iskeleti gelişmiş bir iskelete benziyor. Yani bebeklerin kemiği ile hiçbir alakası yok. Bu konuyu uzaylılara yormak doğru olmaz ancak gelişmiş bir insan iskeleti boyunun nasıl 15 cm – 20 cm arasında oluyor bir türlü yanıt bulmuş değil. Tabi bilim insanlarının halen bu ufacık iskelet üzerinde araştırmaların devam ettiği tahmin edilmektedir.

2-) Moa Pençesi

Bilim adamları ve arkeologlar tarafından yapılan açıklamalara göre dünyamızda henüz 500 – 600 sene önce boyları 3 metreyi aşan dev moa hayvanları yaşamaktaydı. Resimleri adeta bir deve kuşuna benziyor ancak bacak kalınlıkları ve güçleri deve kuşunu parça pinçik edecek kadar güçlü seviyededir. Bu hayvanların nesli çok uzun süre önce tükendi fakat 1980 yılında bir mağarada henüz bozulmamış moa pençesi bulundu. Tabi mağara ortamı olduğu için ve içerideki hava soğukluğunun da düşük olmasından dolayı pençe eski tarihlere ait olabilir ancak insanın aklına şu geliyor ki bu pençenin yakın bir tarihe ait olduğu. Peki aslında nesli tükendi sandığımız bu hayvanlar gerçekten yakın tarihe kadar yaşıyor muydu? Yoksa pençe yüzlerce yıldır orada ancak halen kendisini korumaya devam mı ediyor.

3-) Kaybolan Yolcu Uçakları

Belki şaşırtıcı gelebilir ancak yaşadığımız şu yüzyılda her sene birkaç tane yolcu uçağı kayboldu. Ekipler yolcu uçaklarının nereye düştüğünü merak ediyor ve araştırmalarını sürdürüyor ancak 90 adet kaybolan yolcu uçağı halen bulunamadı. Okyanus ve denizde çok sayıda aramalar yapılıyor fakat bu uçaklara ait hiçbir iz rastlanmadı.

4-) Kara Şövalye Uydusu

Uzaya ülkeler tarafından yüzlerce uydu fırlatılmış durumda ve her sene yeni uydular atılmaya devam ediyor. Kimi uydu internet, kimisi televizyon kimisi radyo kimisi ise gözlem için. Ancak kara şövalye uydusunu hiç duydunuz mu? Peki size şöyle bir bilgi versek ne düşünürsünüz. Dünyamızda uzaya uydu fırlatacak her hangi bir güç yoktu ancak bu dönemde gelişmeler yapılıp uzaya uydu fırlatıldığında ne fark edildi. Meğer dünyada o teknoloji yokken oraya birisi kara şövalye ismi verilen uydu fırlatmış. Acaba bu uyduyu bir ülke gizli bir şekilde mi attı yoksa oraya nasıl gitti bilinmiyor.

5-) Dünya Dışı Radyo Sinyali

Şimdi sizlere uzaylıların olup olmadığı hakkında fikir sahibi olabilmeniz için bir bilgi daha veriyoruz. 1977 yılında Amerika Birleşik Devletlerin öyle bir olay yaşandı ki herkes bu sinyal nereden geldi dedi. Ohio üniversitesi tarafından yapılan açıklama da 72 saniyelik radyoya bir sinyalin gönderildiği bu sinyalin güneş sisteminden geldiği ve 6EQUJ5 kodunun gönderildiği belirtildi.

6-) Yaşanabilir Gezegen Sayısı

Dünya da 7 milyardan fazla insan yaşıyor. Peki hiç dünyadan başka bir gezegende yaşamın olduğuna inanıyor musunuz? Tabi ki bu sorunun yanıtı kişiden kişiye yorumlanabilir ancak dünyadan farklı olarak 1.200 civarı yaşanabilir gezegen olduğu tahmin ediliyor. Ortalama bunların 70 tanesi dünya boyutunda ancak geri kalan 1.130 gezegen ise dünyadan daha büyük veya daha küçüktür.

7-) Taş Devri Mağaraları

 

Taş devrinde insanlar mağaraları delerek yaşıyordu. Ancak o dönemlere ait öyle bir mağara bulundu ki insan gücü ile nasıl o kadar güzel yapıldı halen bilinmiyor. Yapımının yıllar sürmesi hatta yapılmasının neredeyse imkansız olduğu tahmin edilmektedir. Fakat taş devri çağında böyle ilginç mağaralar nasıl yapıldı çözülememiştir.


Sosyal medyada paylaş!

4
4 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
3
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!