Son 10 Yılın IMDB Puanı En Yüksek 6 Film

1 dk okuma süresi


1
6 paylaşım, 1 puan

Bazılarının adını bile duymadık. Ama bu filmler son 10 yılda IMDB’de en yüksek puanlara çıkarak sıralamalara yerleşmiş, gururumuzu kabartan Türk filmleri! İşte son 10 yılın IMDB puanı en yüksek olan Türk filmleri…

 1. 1 Babam (2017) IMDB;7.8


  Eşinin vefat etmesiyle zihinsel engelli oğlu ile başbaşa kalan Yusuf Tunalı, sardalya konserve fabrikası sahibidir. Uzun süredir batmakta olan fabrikayı kurtarmak için çabalayan Yusuf Tunalı, oğlunun engelini de yıllardır kabullenememiştir. Feride ise iş bulamadığı için Yusuf'un fabrikasında çalışmaya başlar. Arif'in Feride'ye olan ilgisi kabuk bağladıkça Yusuf'un da Feride'ye bakışları değişir. Yusuf içinde saklı olan iyi insanı Arif ve Feride yardımıyla çıkarmaya çalışacaktır.

 2. 2 Kış Uykusu (2014) IMDB;8.2


  Aydın emekli bir tiyatro oyuncudur, tiyatro oyunculuğunu bıraktıktan sonra ise Kapadokya'ya giderek babasından kalan butik bir oteli işletmeye başlar. Aydın'ın günleri bir türlü başlayamadığı ama hep istediği tiyatro kitabını yazmayı düşünmekle geçer. Bu süreç içerisinde ise Aydın'ın hayatında kendisine her anlamda soğuk ve uzak davranan Nihal ve boşandıktan sonra yanına taşınan kız kardeşi Necla vardır.

 3. 3 Selam: Bahara Yolculuk (2015) IMDB;8.3


  Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek yazılmış olan senaryo Kırgızistan'da öğretmenlik yapan İsmail ve eşi Sevgi'yi anlatıyor. Türkiye'den yola çıkarak Kırgızistan'a herkese umut veren bir hikaye kahramanı olmak için giden İsmail ve eşi bir çok fedakarlık yaparak mücadele ediyorlar.

 4. 4 Bir Nefes Yeter(2017) IMDB;8.5


  Oldukça yakışıklı olan Yaman, içten içe kayıp ve mutsuz bi adamdır. Ancak günün birinde Nefes'le tanışır ve her şey bir anda değişir. Yolları küçük bir kasabada ve göl kıyısında kesişen, kimi zaman karanlık gerçeklerle yüzleşen ikili birbirleri için çok önemli olacaklardır.

 5. 5 Vicdan Ağacı(2016) IMDB;8.6


  Kuşadası'nda ki Kirazlı Köyünde yatalak abisi Adnan ile yaşayan Menderes, kendisini bakıma muhtaç olan abisine adamıştır. Köyün emlakçısı Reşit ise, Menderes ve abisinin oturduğu evi ellerinden almak ister. Menderes'e abisini huzurevine yerleştirmesi için sürekli nasihat verir. Adnan ise bu konuşmayı öğrendiğinde kardeşler birbirleri ile yüzleşecektir.

 6. 6 Ayla(2017) IMDB;9.3


  1950 Kore Savaşında Süleyman Astsubay savaş sırasında bir kız çocuğu bulur. Kız Koreli ve yetimdir. Astsubay kızı yanına alarak, kendi kızı gibi büyütüp adını Ayla koyar. Ancak 15 ay sonra birliğin Türkiye'ye dönmesi gerekir ve Ayla'yı yanında götüremeyecektir. Küçük kızı istemeden yetimhaneye bırakan Süleyman, daha sonra kızı yeniden bulmak için söz verir.


Sosyal medyada paylaş!

1
6 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!