Son 10 Yılın Sınavları İncelenecek!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer son 10 sene içerisinde yapılan sınavların incelenmesi adına bir birim oluşturulduğunu belirtti.1 min


2
6 paylaşım, 2 puan

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer yaptığı açıklamada son 10 sene içerisinde gerçekleştirilen bütün sınavların inceleneceğini belirtti.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer konu hakkında bir birim oluşturulduğunu ve bu birimin son 10 sene içerisinde gerçekleştirilmiş olan bütün sınavları masaya koyacağını belirtti. Özer açıklamasında “Gerçekleşen her bir sınav için derinlemesine yapılacak olağan dışı analizler sonucunda karar varacağız. Biyometrik analizlerde gerçekleştirerek adayların yerine başkasının sınava girip girmediğini görmüş olacağız. Oluşturulan bu birim, bütün ihbarları değerlendirip her bir adayın kapsamlı analizini gerçekleştirip, olağan dışı bütün bulguları tespit edecek.” ifadelerini kullandı.

Özer bahsi geçen birim ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmalara yönelik sınavlarında analize alındığının vurgusunu yaptı. Yapılan analizlerin Kasım ayının son günlerine doğru bitirileceğini ve bitirildikten sonra açıklanacağını belirten Özer, “Soruşturmanın olup olmadığına bakmadan eğer ters bir durumla karşılaşırsak suç duyurusunda bulunacağız.” ifadelerini kullandı.

Süre 10 Yıl İle Sınırlı Kalmayabilir

Mahmut Özer, son 10 senelik sürecin incelenmesinden sonra elde edilen veriler neticesinde sürenin genişletilebileceğinin de vurgusunu yaptı. Birime bağlı olarak çalışan komisyon çalışmaları doğrultusunda ise şimdiye kadar 34 joker adayın belirlendiği ve 43 adayında sınav sonuçlarının iptal edildiğine değindi.

77 Kişi Hakkında Suç Duyurusu

Toplamda 77 kişi için suç duyurusu gerçekleştirildiğini açıklayan Özer, 21 kişiyi ise eşdeğer bir sınava çağırdıklarını, bu sınava giren adaylardan 6 tanesinden 3’ünün sınavının geçersiz sayıldığını belirtti.


Sosyal medyada paylaş!

2
6 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
6
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!