Sonunu Tahmin edemeyeceğiniz En İyi Film Listesi

Filmi izlerken düşündüren bir o kadar da gizem içeren en iyi filmleri sizler için sıraladık. 1 min


1
6 paylaşım, 1 puan

Kargamel.com okuyucuları için hazırlamış olduğumuz bu liste de sonunu zor tahmin ettiğimiz ve filmin sonunda tokat yemiş gibi şaşırdığımız ve bir o kadar da konusunda gizem olan filmleri sizler için toparladık. Film listemizde istenilen filmleri yorum bölümünde bizlerle paylaşarak yeni listelerde katkınızı bekliyoruz.

 1. 1 Diğerleri (The Others)


  2001 yapımı filmin konusu ikinci dünya savaşı sonrası eşini kaybeden Grace, iki çocuğuyla büyük bir evde kalmaktadır. Çocuklarının güneş ışınlarına olan hassasiyetinden dolayı evde perdeler her zaman kapalı, Grace, çocuklarına bakıcı bulabilmek için ilan verir ve eve yaşlı bir kadın bir adam birde dilsiz bir kız çocuğu olan bir aile bakıcısı gelmiştir. Çocuklara ve eve bakmak için görevlendirilen aile evde anlamı olmayan olayları çözmede yardımcı olacaktır. Filmin sonunda gerçekten şaşıracaksınız, filmin IMDb puanı 7,6 olarak sonuçlanmıştır. Film başlarda sıkıcı olarak görünse de ilk 30 dakikadan sonra filmin başından ayrılamayacaksınız.

 2. 2 Prestij (The Prestige)


  2006 yapımlı filmin konusu iki sihirbaz arkadaşın başından geçenleri konu alan film gerilim dolu gizemli olaylar ile başlıyor. Arkadaşların birlikte gösteri verdiği yerde yapılan bir hatanın takımdan birinin ölmesine neden oluyor. Ve bu olaydan sonra iki arkadaş rakip sihirbazlar olarak ayrı gösteriler veriyor. Birbirinin numaralarını çözerek birbirileriyle yarışan iki sihirbazın son sahnesi izleyicilerde şaşkınlık etkisi bırakmıştır. Filmin başlangıcı durağan gibi görünse de filme odaklandıktan sonra filmi bir saniye bile gözünü kırpmadan izletecek seviyede filmdir. Prestij filminin konusu tüm listelerde gizem ve gerilim olarak sınıflandırılmakta ve filmin IMDb puanı 8,5 ile karşımıza çıkmaktadır. Bu filmi izlemediyseniz eğer gerçekten film izleme konusunda çok şey kaçırmış olacaksınız.

 3. 3 Evdeki Düşman (Orphan)


  2009 yapım tarihli filmin konusu bir ailenin evlat edinme kuruna gitmesiyle başlıyor. Evlerinde bir erkek bir de konuşma yeteneğini kaybetmiş bir kız çocuğu vardır. Aile yeni bir çocuk evlat edinmek istediğinde hiç beklenmedik bir şeyle karşılaşırlar. Evlat edindikleri kız oldukça tatlı, bakımlı ve kültürlü görünmesine karşın hiç beklenmedik bir özelliği vardır. Filmi izlemediğinizi düşünerek daha fazla filmin içeriği hakkında bilgi vermeden, film gizemden çok gerilim dolu anlar yaşatıyor. Aile ile birlikte de izlenilecek filmin IMDb puanı 7’dir. Filmin sonunda fazla şaşırtmasa da boş zamanlarınızda gerilim yaşatacak seviye de güzel bir filmdir.

 4. 4 Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)


  1994 yapımlı filmin konusu polisiye, suç ve gizem konuludur. Bu filmi izlemeyen kişi sayısı elle sayılıdır. Bu filmin konusu çok zeki bir bankacı olan Andy Dufresne, eşinin eve sevgilisini çağırmasıyla psikolojisi bozulmuştur. Andy, bu durumdan rahatsız olur ve sinirlenerek evin önünde arabanın içinde içki içer, silahını çıkararak bir an düşünür, ama vazgeçer ve evden ayrılır, ama beklenmedik bir şekilde gelişen olaylar Andy’yi cinayetten ömür boyu hapse girer. Filmde suçsuz görünen Andy hapishanede görevlilere banka konusunda yardımcı olur. Hapiste oldukça rahatlık çeken Andy’nin sürpriziyle filmi izleyenleri oldukça şaşırtır.  Esaretin bedeli filminin IMDb puanı 9,3 ile rekor kırıyor. Bu filmin sonunda herkes şaşırmıştır, çünkü Andy’den böyle bir davranış kimse beklemiyordu.

 5. 5 Zindan Adası (Shutter Island)


  2010 yapımlı film, Leonardo DiCaprio’nun filmde başrol oynamasıyla ve filmin konusunun diğer filmlerden farklı olmasından dolayı izlenmeyi hak ediyor. Filmde Martin Scorsese’de oynuyor. Film hakkında fazla detay vermeden bilgi verecek olursak; Zindan Adası filmin konusu, küçük bir ada içerisine yapılmış bir hapishane de hem suçlular hem de akıl hastası kişiler kalmaktadır. Dedektifimiz arkadaşıyla birlikte teftiş amaçlı gittiği hapishanede hiç beklenmedik olaylarla karşılaşır. Filmin sonunda film sizi hem delirtiyor hem de filmi en başından düşünmeye başlıyorsunuz. Filmi uyurken veya dikkatsiz bir şekilde izlerseniz filmden bir şey anlamanız oldukça zor olacaktır. Zindan Adası filminin IMDb puanı 8,1 ile güzel bir puanı hak ediyor. Filmi izlemdiyseniz eğer gizem ve gerilim seven herkese bu filmi şiddetle tavsiye ediyorum.

 6. 6 En İyi Teklif (The Best Offer)


  2013 yapımlı film, Virgil Oldman filmin kahramanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Filmin başkahramanı ola Oldman Avrupalı ünlü bir antika sahibidir, büyük bir resim koleksiyonu olan filmin konusu oldukça ilginçtir. Kahramanımızın hiç kız arkadaşı yok ve yeni tanıştığı bir kadının evininde ki antikalara talip olmasıyla olaylar baş gösterir. Filmin sonunda oldukça şaşıracağınız gibi filmin sonunda hiç beklenmedik bir kişiden kazık yiyecek olan kahramanız çok üzülür. Filmi izlemediyseniz ilk fırsatta izlemenizi tavsiye ediyoruz. En İyi Teklif filminin IMDb puanı 7,9 ile puanını hak ediyor. Filmi izleyen kişilerin yorumunda “böyle bir sonu beklemiyorduk” çoğunluktadır. Filmi aileniz ile birlikte izleyebileceğinizi de hatırlatalım.

 7. 7 Makinist (The Machinist)


  2004 yapım tarihli film gizem kategorisinde en fazla izlenen filmler arasında yer almaktadır. Makinist filminin konusuna detaya girmeden bakacak olursak; Christina Bale’nin filmde başrol oynaması filmin kalitesini artırdığını belirtelim. Filmi izlerken filmin sonunda neler olacağını merak ettiren ender film olan Makinist filminin IMDb puanı 7,7 puana sahiptir. Film adeta bir bulmaca gibi sizden izlerken çözülmesini isteniliyor. Filmin en güzel yanı da sonunu kolay kolay tahmin edemeyeceğinizdir. Film İspanyol yapımı ve oldukça kaliteli oyuncular bulunmaktadır. Makinist filminde oynayan oyunculara baktığımızda; Christina Bale başrollerde, Jennifer Jason,  leight,  Aitana Sanchez oynamaktadır. Filmi izlemediyseniz eğer bu filmi kaçırmayın! Filmin sonunda yine sizi şaşkınlığa uğratacak güzel bir film arıyorsanız Makinst filmi sizi fazlasıyla şaşırtacağından eminim.


Sosyal medyada paylaş!

1
6 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!