Tarihin Efsanevi İşkence Aletleri

3 dk okuma süresi


0
7 paylaşım

Tarih boyunca birçok güçlü devlet, düşmanlarını ele geçirdikten sonra onları öldürmek için çeşitli işkence yöntemleri denemişlerdir. Genel olarak işkence kötü bir yöntem olsa da bazı güçlü devletler düşmanlarına işkence yöntemleri ile acı çektirirken zevk alıyor. Doğru ya da yanlış bilmem ama bir dönemler bu şekilde işkence aletleri oldukça çok kullanılmış. Hatta günümüzde bile bazı işkence aletlerinin kullanıldığını söylesek yanlış olmaz herhalde. Tabi insanların içerisinde göstere göstere kullanılmıyordur belki ama eminim ki insanların acı çekmesinden zevk alan bir kitle dünyada halen var. İşkence başlı başına bir iğrençlik ama bazıları bu iğrençliği abartarak akla ve mantığa sığmayan ilginç işkence aletleri kullanmışlar. Bu içeriği hazırlarken benim bile içim cız etti. Bu işkence aletlerinden birisinin mağduru olduğunu düşündüm de. Gerçekten pek de istenebilecek bir şey sayılmaz.

 

Kedi Patisi

Kedi patisi

Yukarıda resmini görmüş olduğunuz kedi patisine benzeyen sivri alet, bir zamanlar insanların bazı şeyleri itiraf edilmesi için hazırlanmış oldukça kesici bir alet. Hem görünüş, hem de kullanış açısından bu aletin kedi patisi ile hiçbir farkı yok. Bundan dolayı da adına kedi patisi konulmuş. Sizi bir sandalyeye oturtuyorlar ve soruyorlar. “Biliyor musun, bilmiyor musun?”. Eğer bilmiyorum derseniz geçmiş olsun, etinizin bir kısmı kemiğinizden kopuyor bile. Sonra bir daha aynı soruyu soruyorlar. Tabi insanız, doğal olarak böyle bir işkence ile karşı karşıya kalmak pek de sağlıklı bir fikir değil. Doğal olarak da kedi patisini kullanan kişi veya grup, öyle ya da böyle sizden istediğini alıyor.

 

Diz Bölücü

Diz Bölücü

İnsanlar, dizleri olmadan ne yazık ki hareket edemezler. Bu bilgi, işkence aleti geliştiricilerinin de kulağına gitmiş olacak ki bu bilgiyi bir işkence aletine uyarlayarak işkenceyi daha keyifli kılmak istemişler. Yukarıda resmini gördüğünüz alet ile istedikleri kişinin diz kapağını kırarak onları sakat bırakabiliyor. Eğer fotoğrafı dikkatli bir şekilde inceleyemediyseniz biraz daha dikkatli bakın. Bu alet oldukça sivri ve her tarafı çivilerle kaplı. Sizi bilemiyorum ama eminim ki ben bu alet karşısında bülbül gibi şakırdım…

 

Göğüs Kerpeteni

Göğüs Kerpeteni

Bu yöntemin daha çok kadınlar ve kızlar üzerinde uygulandığını söyleyebilirim. Tabi kullanan kişinin emeline kalmış ama bu alet tarih boyunca genelde itiraf ettirmek için kullanılmış bir alet. Genelde Fransa ve Almanya’nın kullandığı bilinen bu alet ile eğer karşı taraf sizden istediği bilgileri alamazsa göğüslerinizin bir tanesinin koparılmasını sağlıyor. Tabi bir tane dedim ama adı üstünde işkence. Belki karşı taraftaki kişi işkenceden sandığımızdan çok daha fazla zevk alıyordur, o zaman durum başka. Belki de size itirafınız için ikinci bir şans verilecek ve bu şansı da olumlu bir şekilde değerlendirmezseniz diğer göğsünüz de bu alet sayesinde koparılacak.

 

Kurşun Süzgeci

Kurşun Süzgeci

Belki de diğer işkence yöntemleri kadar fantastik değil ama bu işkence yönteminin, kişinin canını oldukça fazla yakacağını söyleyebilirim. Zaten şimdi bu aletin içeriğini anlattığım zaman eminim ki sizler de bana hak vereceksiniz. Yukarıda gördüğünüz bu aletin ucunda çeşitli sayıda delikler var. İşte bu süzgecin içerisine, kişinin hayal gücüne ve fantezi dünyasına bağlı olarak kaynar su veya haşlanmış yağ konuluyor. Daha sonra da taktik maktik yok. Artık işkenceci gözüne hangi bölgeyi kestirirse başlıyor vurmaya. Bilmiyorum belki okurlarımız arasında delikanlı okurlar da vardır ama bence normal bir insanın bu işkenceye katlanabilmesi pek de mümkün değil gibi görünüyor.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
mehmetoyamak

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!