Tarihin En İlginç Bilimsel Deneyleri

Dünya tarihinde yapılmış en ilginç, en sıra dışı bilimsel deneyleri Kargamel ekibi olarak araştırdık. Bu makalemizden en farklı bilimsel deneyleri görebilirsiniz.3 min


2
5 paylaşım, 2 puan

Dünya tarihinde insanoğlu var olduğu günden bu yana araştırma içerisindedir. Biz nasıl olduk, dünya nasıl bir yer, yer çekimi nedir gibi araştırmalar bir yana öyle bilim adamları şu ana kadar çok farklı bilimsel araştırmalar yaptı ki adeta herkes şaştı kaldı. Bizlerde Kargamel ekibi olarak bilimsel deneylere merakı olan kişiler için en farklı bilimsel deneyler makalemizi hazırladık.

Sizlerde bilim adamlarının dünyada şu ana kadar yapmış oldukları en ilginç bilimsel deneylerinin ne olduğunu merak  ediyorsanız bu makalemiz aracılığı ile bilgi sahibi olabilirsiniz. En ilginç bilimsel deneyleri bizler araştırırken oldukça şaşırdık muhtemelen sizlerde şaşıracaksınızdır.

En Sıradışı Bilimsel Deneyler

1-) Stimoveiver

Stimoveiver.jpg

Stimoveiver teknolojik olarak üretilmiş bir cihazdır. Peki Stimoveiver bu cihaz ne işe yarıyor? Cihazı geliştiren Jose Delgado tarafından yapılan açıklama ile Stimoveiver ürününün hayvanların beynini kontrol etmek için üretildiği belirtildi. Hatta bazı maymunların kafa derisine bu cihaz yerleştirildi ve belirtildiği gibi hayvanların beyinleri yönetildi. Örneğin sinirliyken hayvanı durdurabilme ya da ani hormonal değişimler cihazın özelliği olan elektriksel titreşimler sayesinde gerçekleştirilebildi ancak bilim dünyası bunu kesinlikle kabul edilemez olarak gördü ve hayvanların beyinlerinde oynama yapılmaması için cihazın geliştirilmesi de yasaklandı.

2-) Ruh Ağırlığının Ölçülmesi

Belki dünya tarihinin gereksiz deneyleri arasında görülen araştırmalardan bir tanesi ruh ağırlığının ölçülmesi deneyidir. Buna göre Dr. Duncan MacDougall insanlarda ruhun var olup olmadığını araştırmak için ölümle mücadele eden kişileri tartının üzerine yatırdı ve tedavileri buradan yapıldı. Kişiler öldüğünde 21 gramlık ağırlıklarının da azaldığı görüldü. Buna göre Dr. Duncan MacDougall insanların ruhu olduğu ve her ruhun ortalama 21 gramda olduğunu söyledi. Daha sonra Dr. Duncan MacDougall’un aynı deneyi köpekler üzerinde de denediği hatta köpekleri sırf deney için öldürdüğü ancak köpeklerin öldükten sonra ağırlıklarının olmadığı ve bu sebepten dolayı köpeklerin ruhsuz olarak söylendiği de iddia ediliyor.

3-) Ölüleri Canlandırma

Robert-E.-Cornish.jpeg

Elbette inançlı bir Müslüman için ölüleri canlandırma gibi bir şeyin olması imkansızdır. Çünkü Müslüman inancında kişinin bedeninden ruh çıktıktan sonra bir daha hayata dönmesi mümkün değildir. Fakat dünyada herkes Müslüman olmadığı için ölüleri canlandırma için yapılan çok sayıda deney bulunmaktadır. Bu güne kadar ölüleri canlandırma konusunda en iyi deney Robert E. Cornish tarafından yapılmıştır ve Robert E. Cornish o kadar zekidir ki doktorasını 22 yaşında tamamlamıştır.

Robert E. Cornish ölüleri canlandırmak için önemli çalışmalar yapmış ve bulduğu maddeyi ölü tilkilere enjekte ettiğinde tilkilerin kanlarında hareketlilik olduğu gözlemlenmiştir. Fakat tilkide her hangi bir hareket ya da beyinsel tepki görülememiştir. Robert E. Cornish aynı deneyi insanlar üzerinde de denemiştir fakat hiçbir olumlu tutum ile karşılaşmamıştır.

4-) Homunculus

Homunculus ismini mutlaka bu makaleyi okuyanların çoğu duymuştur. Bu canlılar insan spermi ile diğer hayvan spermlerinin birleştirilmesi ile elde edilmektedir. Kimileri tavuk yumurtasına insan spermini enjekte etmekte kimileri ise insan spermini ata veya diğer canlılara enjekte etmektedir. Bazı iddialara göre insan spermi ve hayvan spermlerinin birleştirilmesi sonucu farklı canlıların oluşturulduğu görülüyor ancak henüz gözle görülür şekilde bir canlının var olmadığı bilinmektedir.

5-) Mamut Klonlama

mamut.jpg

Tarihin gelmiş geçmiş en güçlü ve en büyük canlıları arasında yer alan Mamutların nesli bilindiği üzere çok çok uzun yıllar önce tükendi. Hwang Woo-Suk isimli bir bilim adamı bu mamutları klonlamak istedi. Buna göre mamut klonlanırsa yine devasa büyüklüğe sahip bir mamutun dünyaya getirilebileceği belirtilmekteydi. İlgili deney için 100 milyon dolarlık bir bütçenin harcandığı ancak yasak olmasından dolayı projenin durdurulduğu iddia ediliyor.

6-) Süper Köpek

Henüz yakın tarihimizde yapılan deneylerin bir tanesi de süper köpek deneyidir. Buna göre Çinli bilim insanları bir araya gelerek süper köpek oluşturmayı planladı ve düşünüldüğü gibi ilk süper köpek de dünyaya getirildi. Çinli bilim insanlarının açıklamasına göre Süper köpek diğer köpeklerden daha zeki, daha pratik, daha hızlı ve daha güçlü olacak. Kargamel ekibi tarafından uzun süre önce süper köpek ilk üretildiği zamanlarda yapılmış olan haberi incelemek için aşağıdaki linki takip edebilirsiniz.

Süper Köpek Üretildi Haberini Buradan Görebilirsiniz


Sosyal medyada paylaş!

2
5 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
7
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
5
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
6
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
1
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!