Taşerona Kadro İçin Müjdeli Haber! Kadro Verilecek

Hükümetten taşerona kadro için art arda açıklamalar geliyor. Taşerona kadro için sona gelindi buna göre kadrolar verilecek. Taşerona kadro ne zaman verilecek.2 dk okuma süresi


3
7 paylaşım, 3 puan

Bilindiği üzere uzun süredir hükümet ve bakanlar kurulu taşerona kadro hakkında görüşmeler yapmaktadır. Özellikle geçtiğimiz seneden beri gündeme gelen taşerona kadro yasasının ne zaman çıkartılacağı merak ile beklenirken hükümetten çok önemli açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Buna göre taşerona kadro için müjdeli haber! Kadro verilecek, peki ne zaman verilecek.

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşerona kadro için önemli açıklamalar yapılarak sözlerini tutacaklarını ve Maliye Bakanlığı ile detaylı bir görüşme içerisinde olduklarını belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamasına göre taşerona kadronun en kısa süre içerisinde verileceği belirtildi. Bu müjdeli haberin açıklanması ile adeta bir milyona yakın taşeron işçinin gözleri umut doldu.

Hükümetten Taşerona Kadro Açıklaması Yapıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından taşerona kadro açıklaması yapıldıktan sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 12. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi Müzakere Süreci Antlaşma Törenine katılarak burada taşerona kadro müjdesi bekleyenler için bir açıklama yaptı.

Genel olarak personel alımı gibi müjdeli haberler ile sık sık ekran karşısına çıkan ve basında geniş yankı uyandıran Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan şimdide taşerona kadro için müjdeli bir açıklama yaptı ve tekrardan kamuoyunun gündemine oturdu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklama tüm çalışanlar sevindi peki taşerona kadro ne zaman verilecek. Buna göre kadrornun bu sene verileceği belirtildi.

900 Bin Taşeron İşçi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklama ile ülkemizde 900 bin taşeron işçinin bulunduğu ve taşerona kadro yasasının bu sene içerisinde çıkartılarak tüm kadronun sene içerisinde verileceği müjdelendi. Yani Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan taşerona kadro müjdesinden sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından da konu hakkında detaylı bir bilgi paylaşıldı. Buna göre bir milyona yakın taşeron işçinin kamuda kadro alması beklenmektedir.

Süreç Nasıl Olacak

İki bakan tarafından taşerona kadronun bu sene içerisinde tamamlanacağı müjdelendi ve taşeron işçilerinin sonunda yüzü güldü. Peki süreç nasıl olacak. Buna göre öncelikle taşerona kadro için görüşmelerin yapılması ve gerekli plan yollarının çizilmesi bekleniyor.

Ardından tüm konu Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kuruluna taşınacak ve burada da en az birkaç haftalık bir tartışmanın yapılması ve milletvekillerince taşerona kadro sürecinin nasıl olacağı, kadronun nasıl ne şekilde verileceği hakkında görüşmesi beklenmektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda da görüşmeler tamamlandıktan sonra ilgili taşerona kadro yasası kanunlaşması için Bakanlar Kuruluna gönderilecektir. Bakanlar kurulunda da sonra kez kontrollerin yapılması, uygunluğunun kontrol edilmesi ve uygun bulunması halinde gerekli imzaların atılarak kamuoyuna paylaşılması beklenmektedir. Bu sürecin sonunda taşerona kadro verilecek ve sürecin 2017 yılı içerisinde bitmesi beklenmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

3
7 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!