Tatili Ucuza Getirmenin Yolları Nedir! Ekonomik Tatil Fırsatları

Küçük bütçeli aileler için tatili ucuza getirmenin yolları nedir? Ekonomik ve ucuza tatil yapmak isteyenler için Tatili daha uygun fiyata nasıl yapabileceğinizi paylaşıyoruz.3 dk okuma süresi


2
8 paylaşım, 2 puan

Türkiye tatil konusunda dünyanın sayılı olacak ülkeleri arasında yer almakta olup her sene milyonlarca turisti kendi topraklarında misafir etmektedir. Yıl boyunca stresli çalışmak, mesai yapmak, sıkıntılar yaşamak ve bunalmak derken insanlar senede bir kezde olsa tatil yapmak istemektedir. Ancak tatil denildiğinde orta bütçeli aileler oldukça endişelenmektedir çünkü tatilin pahalıya mal olacağı tahmin edilmektedir.

Kargamel ekibi olarak sizlere tatile ucuza getirmenin yolları nedir makalemizde ekonomik tatil fırsatları hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer sizlerde orta bütçeli ya da düşük bütçeli bir aileyseniz ancak tatile gitmek istiyor ve yıl boyunca yaşamış olduğunuz streslerin hepsini denize bırakmak istiyorsanız bu yazımı tamda sizlere göre olabilir.

Antalya / Alanya’yı Tercih Edebilirsiniz!

Ülkemizin üç bir yanında deniz bulunmakta ve kumsalları ile denizin berraklığı güzel olduğu için her bir yanda turistleri görebiliyoruz. Turistlerin çok olmasından dolayı otel ve apart fiyatları almış başını gidiyor. Ancak tüm otellere pahalı demekte mümkün değildir. Eğer orta bütçeli ya da düşük bütçeli bir aileyseniz sizlere kesinlikle Alanya’yı tavsiye etmekteyiz. Alanya, Antalya’nın 133 kilometre uzaklıkta bir ilçesidir.

Son sayımlarına bakıldığında Alanya’nın 300 bine yakın nüfusu olduğu görülmektedir. Peki Alanya’da otel ve apart otel fiyatları ne kadar? Otel fiyatlarına bakıldığında sadece oda için 60 liradan başlayan ve her şey dahil olmak üzere 250 – 300 liraya kadar harika otellerinin olduğu görülmektedir.

Ancak siz normal bütçeli aileyseniz sizlere kesinlikle apart otelleri tavsiye etmekteyiz. Apart otellerde ailecek günlük normal fiyatlara kalabilirsiniz. Apart otel fiyatlarına bakıldığında eğer tek başına kalacaksanız 25 TL’den başlayan fiyatlara pek çok yer olduğu görülmektedir. Ailecek yani 4 – 5 kişi bir yere gitmek istiyorsanız da 80 – 120 lira arasında değişen apart otellerde konaklayabilirsiniz. Yine yemekli apart otellerde bulunmaktadır ve pek çok apart otelin kampanya yaparak 4 kişilik bir aileyi 7 gün her şey dahil 1.000 TL’ye konaklamasına izin verdiği görülmektedir.

Karadeniz’in Tüm İllerine Bakabilirsiniz

Ülkemize gelen milyonlaca turist genel olarak İzmir, Aydın, Muğla, Antalya ve İstanbul gibi illeri tercih etmektedir. Karadenize’de turist geliyor ancak diğer illere nazaran oldukça az turistin geldiği görülmektedir ki bu sebepten dolayı zaten otel fiyatları da düşük olmaktadır.

Düzce, Trabzon, Samsun, Sinop, Kastamonu, Ordu, Giresun vb. gibi Karadeniz şehirlerinde de oldukça güzel plajların var olduğu bilinmektedir. Otel fiyatlarında fazla bir düşüş olduğu söylenemez ancak yinede 50 – 60 liraya kişi başı konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

Normal ve düşük bütçeli aileler için Türkiye’nin neresine giderseniz gidin Kargamel ekibi olarak sizlere apart otelleri tavsiye etmekteyiz. Karadeniz’de bulunan apart otellerde de fiyatın 50 – 60 liradan başlayarak 150 – 200 liraya kadar yükseldiği görülmektedir. Evin konumu, denize yakınlığı ve lüks olması gibi etkenler fiyatın giderek yükselmesine sebep olmaktadır.

Örneğin Kastamonu ili Cide ilçesinin denizini sizlere önerebiliriz. Hemen derinleşmeyen bu plajda 30 – 40 metre gittiğinizde ancak boyunuza gelen bir su ile karşılaşıyorsunuz. Bu sayede yüzme bilmeyenler için oldukça güzel bir yer denilebilir.

Karadeniz’e gitmek isteyen tatilcilerin şunu kesinlikle bilmesi gerekiyor ki Karadeniz’in tüm illerinde dalga fazla oluyor. Yani Karadeniz’e tatile gittikten sonra dalga çok fazla varmış diye geri dönmek istemeyiniz. Özellikle Düzce, Giresun taraflarında da bir miktar yosun olabilir ancak belediyeler bu konuya özen göstermekte ve plajlarda neredeyse her gün temizlik yaparak yosunun önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Belediyelerin bu temizlik çalışmalarından dolayı yosundan da kurtulmuş oluyoruz.

Sahili en güzel olan yerler Fethiye, Bodrum, Didim, Kuşadası ve Çeşmenin olduğu biliniyor. Ancak bu bölgelerin sahilleri güzel olduğundan dolayı çok fazla turisti ağırladığını unutmamak gerekiyor. Bu bölgelere gitmek isterseniz günlük 200 – 300 liralık bir bütçeyi gözden çıkartmanız gerekmektedir.

Tatil Denizden İbaret Değildir!

Şimdi gelelim en önemli konuya tatil denildiğinde pek çok kişinin aklına deniz, kumsal, kum gelebilmektedir. Ancak tatil denizden ibaret değildir. Yani farklı şehirlere, denizi, gölü, suyu olmayan yerlere de tatil amaçlı olarak gidebilirsiniz. Örneğin birkaç gün Nevşehir’de konaklayabilirsiniz.

Nevşehir’e giderek peri bacalarını ziyaret edebilir ve uçan balonlara binerek tüm şehri havadan görebilirsiniz. Ancak Nevşehir’e gelen yerli ve yabancı tatilci sayısı fazla olduğu için otel ve apart fiyatları biraz pahalı olabiliyor. Bu sebepten dolayı Anadolu’nun pek çok şehrine tatil maksatlı gidebilir ve bir hafta boyunca her tarafı gezebilirsiniz.


Sosyal medyada paylaş!

2
8 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
9
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!