Telefonunuzun Şarjını En Çok Kullanan 8 Uygulama

1 dk okuma süresi


3
7 paylaşım, 3 puan

Teknolojinin ileri seviyelere gelmesiyle birlikte hemen hemen herkesin cebinde artık akıllı telefon bulunuyor. Hayatımızın her alanını işgal eden akıllı telefonlar olmazsa olmazımız haline dönüşmüş durumda. Her ne kadar dünya çapınca ünlü şirketler bataryaları uzun süre dayanıklı yapsada, şimdiye kadar yapılmış en fazla şarj 32 saat  dayanma gücüne sahip.
Peki şarjınızı en çok harcayan uygulamanın hangisi olduğunu biliyor musunuz? İşte sırasıyla o uygulamalar;

 1. 1 FACEBOOK


  Herkesin 7'den 70'e kullandığı Facebook uygulaması ile ilgili bir makale yayınlayan araştırmacılar, akıllı telefonlarınızdan Facebook uygulamasını sildiğiniz taktirde %20 şarj tasarrufu sağlayabileceğinizi söylüyor. Cihazı yavaşlatarak, pil ömrünü tüketen Facebook uygulaması telefonunuzda en çok şarjı kullanan uygulamaların başında geliyor. Kullanıcıların 5 dakikada bir kullandığı tespit edilen Facebook, son güncellemelerde ki videoları otomatik oynatmasıyla batarya ömrünü kısaltıyor.

 2. 2 WHATSAPP


  İnternet kotanız üzerinde fazla bir etkisi bulunmasada batarya ömrünü kısaltan Whatsapp, şarj konusunda biz kullanıcıları pek memnun edebilmiş değil.

 3. 3 ANTİVİRÜS PROGRAMLARI


  Antivirüs programlarının, internet üzerinden indirdiğimiz uygulamalar konusunda bizlere çok yardımcı olduğu bir gerçek. Fakat iş batarya ömrüne geldiğinde Antivirüs programları tam anlamıyla canavar kesilip, şarjınızı çok çabuk tüketebilir.

 4. 4 SNAPCHAT


  Gün geçtikçe yaygınlaşan ve sürekli hikaye atmak için yarışılan Snapchat uygulamasının diğer uygulamalar kadar şarjınızı tükettiği bir gerçek.

 5. 5 INSTAGRAM


  Facebook'un İnstagram'ı bünyesi altına almasıyla kullanan kişi sayısının oldukça artması doğru orantılı olarak devam ediyor. Fotoğraf çekip paylaşmak ve İnstagram'da paylaşılan kısa videoları izlemek diğer uygulamalar kadar olmasa bile pilinizi tüketiyor.

 6. 6 SKYPE


  Ah o eski Msn günleri! :) Skype uygulamasını telefonunuza yüklemek, görüntülü, sesli çağrı yapıp mesajlaşmak her ne kadar ilgi çekici olsa bile uygulama telefonunuzun şarjını büyük ölçüde azaltıyor.

 7. 7 YOUTUBE


  Youtube'da kendi çektiğiniz videolar için kanal açıp bunları paylaşmak, zaman geçirmek için sevdiğiniz müzikleri sıralayarak dinlemek veya yeni müzikleri keşfetmek her ne kadar vazgeçilmezler arasına girmiş olsa bile telefonunuzun şarjı için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz!

 8. 8 KAMERA


  Özellikle fotoğraf çekmeyi seven biri iseniz ve elinizde bir akıllı telefon varsa sürekli priz başında bekleyeceksiniz demektir. Telefonunuzun kamerası da bataryayı en çok tüketen uygulamalar arasında bulunuyor.


Sosyal medyada paylaş!

3
7 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
3
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
7
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!