Tesla Model 3’e Otomatik Park Özelliği Güncellemesi Geldi

1 dk okuma süresi


3
8 paylaşım, 3 puan

Otomotiv şirketi Tesla Motors’un Tesla 3 Modeline yeni bir güncelleme yayınlayarak Tesla Model 3’e otomatik park özelliğini yayınladı. Tesla Model 3 sahipleri Autopark olarak bilinen güncelleme ile birlikte paralel ve dikey şekilde otomatik park yapabilecek. Daha önceki modellerinde de otomatik park seçeneği bulunan Tesla aracının Autopilot 1,0 ve Firmware güncellemesi ile otomatik park güncellemeleri yapıldı.

Tesla şirketi Model 3’de ilk defa yayınladığı otomatik park seçeneği ile hem dikey hem de paralel park seçenekleri sunuyor. Tesla şirketi güncellemeyi yayınlamadan önce müşterilerine e-posta göndererek otomatik park için öncelikle Autopilot seçeneğinin kalibre edilmesi gerektiğini bildirdi ve kalibre işlemleri bittikten sonra güncelleme yayınlandı. Şirket bu açıklamadan sonra güncelleme için yaptığı açıklama da şu bilgilere yer verdi. Güncellemenin aktif hale gelmesi için servise gidilmesine gerek olmadığını kalibre sisteminin güncellemeyi aktif hale getireceğini açıkladı.

Yeni Autopark güncellemesi ile lazer hassasiyeti sisteminin çalışması park sistemini kusursuz hale getirmiş. Otomatik park özelliğinin Model X ve Model S modellerindeki gibi muhteşem bir park etme özelliğine sahip olan güncelleme kullanıcılar tarafından şimdiden artı puanı aldı. Model 3’ün dokunmatik ekranı üzerinden yapılan park işleminde P simgesi görülmektedir, daha sonra aracı geri vitesi alarak başlat komutuna basarak Tesla 3 Modelini kolay bir şekilde otomatik park edebilirsiniz.

Tesla Model 3’ün bu güncellemesi ile ilgili bir kullanıcı video yüklemiş, isterseniz oradan adımları görerek otomatik park konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tesla Çin’de Fabrika Açıyor

Otomotiv sektörünün önemli şirketleri arasında bulunan Tesla şirketi üretim maliyetlerini azaltmayı amaçlıyor. Çin’de tamamen Tesla şirketine ait olması planlanan proje ile üretim maliyetleri azaltmayı hedefliyor. Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk bölge için yeni bir Gigafactory açılabileceğini açıklamıştı. Şirket Şanghay Birliği ile ortak bir çalışma yürüterek otomotiv sektörünün oldukça gelişmiş olduğu Çin pazarına girmek istiyor. Çin’de sadece bir firmaya ait bir şirketin girmesiyle ilk olacak. Yerel bir şirketle ortak olmayacağı bilinirken Tesla şirketi bölgede üretim fabrikası açması haline ithalat vergisi için %25 oranında vergi ödeyeceği biliniyor.


Sosyal medyada paylaş!

3
8 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
2
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!