Titancı Kenan Yeniden Aramızda

2 min


0
5 paylaşım

 

1990’lı yıllarda kurduğu Titan saadet zinciriyle binlerce kişiyi dolandıran Kenan Şeranoğlu geri döndü. 1997 yılında İzmir Hilton Otelinde yüzlerce dansöz ve garip takım elbisesiyle 31. yaşını kutlayan iri cüsseli adam şimdi yaklaşık 70 kilo ve ektirdiği yeni saçlarıyla tekrardan aramızda.

Tarkan’ın o dönemde çok meşhur olan şarkısı ‘Şımarık’ ile doğum gününde dans edişi günlerce konuşulmuştu. Lamborghini’den inip Ferrari’ye binişini, gece kulüplerinde krallar gibi ağırlanışını, korumalar ile gezişi hala unutulmadı.

DOLANDIRDIKLARI ARASINDA ÜNLÜ İSİMLER DE VAR

Almanya’da berberlik yaparken Türkiye’ye gelip Titan’ı kuran, canlar yakan Kenan Şeranoğlu’nun bu saltanatı pek uzun sürmedi. ‘Saadet zinciri’ Titan ile aralarında Bülent Ersoy ve Seda Sayan’ın da olduğu binlerce kişiyi dolandırmaktan 1998’de tutuklandı.

140 KİLO GİRDİĞİ HAPİSTEN 70 KİLO ÇIKTI

Kenan Şeranoğlu ve babası Barbaros Şeranoğlu 5.5 ayda 16 bin kişiyi, zamanın parasıyla 4.4 trilyon lira dolandırmaktan 25’er yıl hapis cezası aldılar. Baba-oğul Eskişehir’de 10 yıl hapis yattıktan sonra 2008’de tahliye oldular. Kenan Şeranoğlu hapishanede yatarken ‘Kilolarım yüzünden sağlığım tehdit altında’ diyerek midesine kelepçe taktırdı. 140 kilo girdiği hapishaneden 70 kilo çıktı

kenan ve babası

SAÇ EKTİRDİ, BAŞKA BİRİ OLDU

Hapiste dökülen saçlarının yerine yenilerini ektirdi. Bugün, Kenan Şeranoğlu’nu görüp de tanıyana valla aşk olsun. O artık başka biri! Felç geçiren babası Barbaros Şeranoğlu ise Didim Devlet Hastanesi’nde tedavi altında. ‘Suçsuz olduğum halde 10 yıl hapis yattım’ diyen Kenan Şeranoğlu yeniden piyasaya girdi. ‘Jeunesse Global’ adında bir piramit pazarlama sistemi kurdu.

YENİ BİR SAADET ZİNCİRİ KURDU

Kısacası yeni bir saadet zinciri yarattı. Şeranoğlu’nun bu seferki işi, güzellik kremi satıp üyelik üzerinden para toplamak. Kişilerden doğrudan para alınmıyor. Para kreme veriliyor. Sonuçta saadet zinciri krem üzerinden yürüyor. Böylece megaholdings ve qnet’in izlediği stratejiyle insanları dolandırmanın şimdilik “yasal” yolunu bulmuş gibi görünüyor.

Kaynak: Posta


Sosyal medyada paylaş!

0
5 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
4
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Zeynep

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!