TSK Jetleri PKK Hedeflerini Vurdu! 8 Terörist Öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı jetler Hakkari Dağlıca bölgesine yakın PKK kamplarının inlerini vurdu. Hakkari Valiliği 8 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.2 min


0
9 paylaşım

Suriye, Irak ve İran’da yaşanan terör olaylarının bir bölümü Türkiye’ye de sıçramaya devam ediyor. PKK bilindiği üzere Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan saldırılar sonucunda ülkemizde ağır zayiatlar almış ve neredeyse çekilme kararı almıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamaları ile PKK hedeflerini vurmaya yönelik saldırıların ve PKK’ya askeri hareketin kararlılık ile devam edeceğini duyurmuştur. Buna göre PKK’lıların bulunduğu noktalar, kamplar, sığınak ve depoların tespit edilmesi ile bölgeye çok sayıda Türk jetleri gönderilmekte ve hedefler derhal imha edilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Hakkari Dağlıca bölgesine yakın Irak’ın sıfır noktasının vurulduğu Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklama ile öğrenildi.

Jetler Anlık Uçuşa Geçti

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklama ile Dağlıca bölgesine yakın Irak’ın sıfır noktasına olduğu ve askeri birliklere saldırı yapacağı tespit edilen teröristlerin olduğu istihbaratının alınması ile jetlerin anlık olarak havalandığı ve tespit edilmiş olan bölgeleri yüzde 100’lük başarı ile vurduğu öğrenildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarılı operasyonu üzerine Hakkari Valiliği konu hakkında resmi internet sitesinden açıklama yaptı.

8 Terörist Öldürüldü!

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada İkiyaka köyü Mezrok mezrasının dere kenarında olduğu tespit edilen 6 teröristin ve Avaşin-Basyan  bölgesinde olduğu tespit edilen 2 teröristin Hava Kuvvetlerinde yapılan başarılı operasyon sonucu öldürülüğü belirtildi.

Kararlılık Mesajları

PKK hedeflerine yönelik yapılan terör eylemleri ve saldırıları sonucunda Türk Silahlı Kuvvetleri ve Valilikler operasyonların büyük bir kararlılık ile süreceğini belirtmektedir. Son birkaç ay içerisinde yaz eylemleri yapmak için saldırı girişimlerinde olan PKK’lı teröristler Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı güvenlik güçleri tarafından yapılan başarılı operasyonlar ile imha edilmiştir.

Öte yandan askeri operasyonların artması ile ağır yaralar alan PKK’lı teröristler sözde kamplardan kaçmaya çalışmakta ancak sözde komutanlarının izin vermediğinden ve kendilerinin tehdit ettiklerinden dolayı kaçamadıklarını belirtmiştir.

Yeni PKK kamplarının tespite dilmesi ile Türk Silahlı Kuvvetlerine ait ana jet üslerinden uçaklar anlık istihbarat sonucu kalkmakta ve dakikalar içerisinde binlerce kilometre hıza ulaşarak farklı bölgelerde ki PKK kamplarını vurarak imha etmektedir. Özellikle operasyonlarda kullanılan Türkiye yapımı son teknoloji bombalar tespit edilmiş noktaları yüzde 100’lük bir başarı oranı ile vurarak PKK’ya ağır zayiatlar vermektedir.

Yurt genelinde PKK’lı teröristlerin imha edilmesi için Hava Kuvvetleri Komutanlığı ana jet üslerine kırmızı alarm vermiş bulunmakta olan yine kara birlikleri de görev yerlerinde istihbaratın gelmesi ile hazır kıta şeklinde bölgeye sevk edilmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

0
9 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
4
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!