Türk Silahlı Kuvvetleri PYD’yi Vurdu!

PYD'nin Türkiye'ye taciz ateşi açması üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından emir alan topçu birlikleri PYD'nin tespit edilen mevzilerini vurdu.2 dk okuma süresi


1
5 paylaşım, 1 puan

Haftalardır Amerika Birleşik Devletleri Suriye’de PYD örgütünü güçlendirebilmek için son teknoloji ile üretilmiş pek çok ağır silah ve zırhlı araç takviyesinde bulunmaktadır. Buradaki amaç PYD’nin Suriye’de güçlenmesi ve IŞİD örgütünü karadan yok etmesidir.

Türkiye’den Amerika Birleşik Devletlerine bölgenin ve Türkiye’nin güvenliği adına defalarca PYD’ye silah göndermeyin çağrılarında bulunuldu ancak Amerika Birleşik Devletlerinden sadece Türkiye’ye güven verildiği ve PYD’nin Türkiye’yi vurmayacağı ilgili silahları PKK’ya teslim etmeyeceğini belirtmek ile yetindi. Türkiye’nin Avrupa Birliğine ve Amerika Birleşik Devletlerine verdiği notalar haklı çıktı ve PYD dün Türkiye’ye taciz ateşinde bulundu. Bunun üzerine iki gündür Türk Silahlı Kuvvetleri ile PYD arasında ufak başlı bir çatışma çıktı.

PYD Mevzileri Vuruldu

PYD’nin Kilis sınırına yakın bölgeden Türkiye’ye taciz açması üzerine bölgeden bulunan topçu birlikleri jet hızla taciz ateşi gelen Afrin bölgesini yoğun top atışına tuttuğu öğrenildi. Bilindiği üzere PYD’nin Türk Silahlı Kuvvetlerinin planladığı Afrin harekatını engellemek için Afrin’de sığınak yaptığı tahmin edilmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri topçu birlikleri aracılığı ile dün Kilis bölgesinden Afrin’de olduğu tespit edilen PYD mevzilerine 20 top atışı yaptığı duyurulmuştu. Bunun üzerine PYD ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında yaşanmakta olan ufak başlı çatışmalar bugünde devam ettti.

PYD Taciz Ateşi Açtı! TSK Vurdu

PYD bugünde rahat durmayarak Türkiye’ye taciz ateşi açmaya devam etti. Bunun üzerine Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı topçu birlikleri ile PYD’nin tespit dilmiş olan mevzileri yoğun top atışlarına tutuldu. Bölgeden gelen ilk belirleme haberlerine göre 5 teröristin TSK tarafından atılan top atışları ile yaralandığı öğrenildi.

Misli ile Vururuz Denilmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Amerika Birleşik Devletleri ile Avrupa Birliği ülkelerine verdiği notada PYD’nin bulunduğu noktalardan Türkiye’ye taciz ateşi gelmesi sonucu Türkiye’nin PYD mevzilerini vuracağı belirtilmişti. Buna göre PYD tarafından Türkiye’ye taciz ateşi gelmesi ile TSK harekete geçti ve PYD’nin mevzileri vurulmaya başlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri PYD mevzilerindeki hareketliliği gözlemlemek için 24 saat boyunca ilgili noktalarda gözlem yapmaya devam ediyor. PYD’nin Afrin bölgesine yerleşme çabası içerisinde olduğu görüldüğü gibi yine PYD’nin Türkiye sınırına yaklaşmaması içinde gözlemler devam ediyor.

PYD’ye Amerika Birleşik Devletleri tarafından verilen ağır silahlar ve zırhlı araçların PYD tarafından PKK’ya teslim edilmesinde tahmin edilen ön görüler arasında yer almakta olup böyle bir durum ile karşılaşılması durumunda Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK ve PYD mevzilerini yoğun top atışları ile bombardıman etmesi beklenmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

1
5 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!